Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
27 lutego 2018

Policjanci zadbali o los bezdomnego. 57-latek znalazł bezpieczne schronienie

Panujące mrozy są groźne, a szczególnie doskwierają osobom, które z różnych przyczyn nie #mają domów. Nakielscy policjanci zadbali wczoraj o los mężczyzny nocującego w opuszczonym kontenerze i dzięki ich inicjatywie 57-latek spędził noc w godziwych warunkach.

W związku z panującymi mrozami nakielscy policjanci również podczas nocnych służb kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Wczoraj (26.02) przed 21.00 policjanci z „patrolówki” pojechali do jednej z wsi pod Nakłem, gdzie jak ustalili, w upuszczonym kontenerze miał przebywać bezdomny 57-latek. Ponieważ temperatura dzisiejszej nocy dochodziła nawet do -18 stopni spędzenie nocy w nieogrzewanym pomieszczeniu mogłaby skończyć się dla mężczyzny tragicznie.

57-latek początkowo nie chciał żadnej pomocy, nie chciał także zostać przewieziony do noclegowni. Mundurowi podczas rozmowy z nim próbowali uświadomić mężczyźnie, że spędzenie nocy w kontenerze może się bardzo źle skończyć. W ostateczności policjantom udało się namówić bezdomnego, aby opuścił kontener. W rozmowie z dzielnicowym rejonu policjanci ustalili, że na terenie miejscowości jest rodzina, która prawdopodobnie przyjmie mężczyznę pod opiekę. Tak też się stało i policjanci przewieźli go pod ustalony adres. Tam dzięki dobremu sercu mieszkańców zjadł ciepły posiłek i znalazł bezpieczne schronienie.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    Miejski łazęga, w dniu 27-02-2018 16:23:03 napisał:

    W innych miastach powszechnym powodzeniem cieszą się inicjatywy samorządowców polegające na tworzeniu " ogrzewalni" Coś co w takie tęgie mrozy doskonale się sprawdza.Pomieszczenie przypomina dworcową poczekalnię z krzesełkami.Posiada ponadto pomieszczenie WC oraz kabinę natryskową.Osoby bezdomne które nie chcą trafić bądź nie spełniają wymogów do noclegowni,są przyjmowani do"ogrzewalni" Pomysł nie wymaga wielkich nakładów a naprawdę rozwiązuje problem w takie jak te mroźne dni.Szkoda,że władze miasta lub działające przy gminie organizacje społeczne nie monitorują takich inicjatyw i nie wdrażają w życie w Nakle.Jak niewiele trzeba by zrobić wiele.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Pomoc drogowa
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
STOLIKI NOCNE
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)