Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2018

Policjanci w szkole. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.powierzone

fot.powierzone

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej w Mycielewie policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

W Szkole Podstawowej w Mycielewie zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne z nakielskimi policjantami. Zajęcia prowadzili sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Omówiono kwestie związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjanci przypominali, w jakich miejscach można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a w jakich jest to bardzo niebezpieczne i przede wszystkim niezgodne z przepisami. Dzieci miały możliwość poznane przepisy ćwiczyć wspólnie z mundurowymi na mini miasteczku ruchu drogowego.

Mowa była również o bezpieczeństwie rowerzystów, o tym, jak powinien być wyposażony jednoślad i jak osoby poruszające się jednośladami powinny korzystać z dróg.

Dzieci dowiedziały się również o zasadach kontaktu z osobami nieznajomymi oraz zasadach bezpiecznej zabawy poza terenem szkoły.

Policyjną profilaktyką objętych zostało 120 uczniów z klas 0 – III.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Wulkanizacja
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Baterie
od 0,90PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)