Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Policjanci szkolili pracowników kcyńskiego Zakładu Poprawczego

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Szkolenie dotyczące środków psychoaktywnych przeprowadzili dla pracowników #Zakładu Poprawczego w Kcyni nakielscy mundurowi. Wiedza zdobyta przez słuchaczy ma im pomóc w codziennej pracy wychowawczej.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła wspólnie z przewodnikiem psa wyspecjalizowanego w wyszukiwaniu narkotyków odwiedzili Zakład Poprawczy w Kcyni. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie szkolenia dla pracowników placówki z zakresu środków psychoaktywnych. Szkolenie współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu, która mówiła o konsekwencjach zdrowotnych zażywania środków odurzających.

Policjanci omówili wybrane środki, ich działanie oraz jak zachowuje się i jakie cechy wyglądu ma osoba, która dany środek zażyła. Nie zabrakło także przypomnienia procedur postępowania w sytuacjach ujawnienia zabronionych substancji przy wychowankach placówki oraz przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich, jak i dorosłych za posiadanie narkotyków.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu przekazanie wiedzy, którą wykorzystają pracownicy Zakładu Poprawczego w sytuacji, kiedy będą mieli podejrzenia co do trzeźwości wychowanków.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)