Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
05 kwietnia 2018

Policjanci spotkali się z mieszkańcami. Informowali o akcji "Patrz i słuchaj!"

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wczoraj (04.04.18 r.) mundurowi z nakielskiej drogówki wraz z dzielnicowym uczestniczyli w # spotkaniu zorganizowanym przez Samorząd Mieszkańców nr 7 w Nakle nad Notecią, gdzie opowiadali jak „być smart na przejściach dla pieszych”.

Wczoraj w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie sprawozdawcze Samorządu Mieszkańców nr 7 w Nakle nad Notecią w którym uczestniczył Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pan Piotr Kalamon, Komendant Straży Miejskie oraz mieszkańcy ulic wchodzących w skład samorządu.

Podczas trwającego zebrania policjanci z nakielskiej drogówki wraz z dzielnicowym opowiadali o ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „PATRZ I SŁUCHAJ!” skierowanej głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na korzystanie przez pieszych z telefonów komórkowych, które rozpraszają i mają wpływ na poziom koncentracji powodując wzrost czasu reakcji i podjęcia właściwej decyzji. Opóźniony refleks i niewłaściwe zachowanie uczestników ruchu drogowego może być przyczyną wypadku. Uczestnicy pogadanki mieli również okazję wysłuchać jakie błędy w zachowaniu pieszych mogą skutkować przykrymi następstwami.

Policjanci apelują „Bądź SMART na przejściu dla pieszych”.

materiał: st.asp. Damian Moczadło p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Baterie
od 0,90PLN
STOLIKI NOCNE
Meble łazienkowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Test amortyzatorów
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)