Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Policjanci podczas festynu promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji

fot.pow

fot.pow

Policjanci z nakielskiej jednostki oraz dzielnicowa z Kcyni zaprezentowali swoją pracę w trakcie imprezy# plenerowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej w Laskownicy. Festyn był doskonałą okazją do rozmów o bezpiecznych sposobach spędzania nadchodzących wakacji.

Kadra dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Laskownicy zorganizowała festyn dla uczniów pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeniu zostali także mundurowi z Nakła i Kcyni.

W festynie udział wzięli funkcjonariusze z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, policjanci „drogówki”, przewodnik psa wraz ze swoim podopiecznym oraz kcyńska dzielnicowa.

Policjanci przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć policyjne radiowozy w tym specjalny przystosowany do przewozu psów służbowych, wsiąść na służbowy motocykl, zobaczyć jak działają alkogogle, przymierzyć specjalistyczne ubranie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Dzieci chętnie oglądały policyjne stanowiska i rozmawiały z mundurowymi. Prócz rozmów na temat ich codziennej pracy, nie zabrakło też pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, szczególnie bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po trasach, zasad o których należy pamiętać pomagając rodzicom w pracach na gospodarstwie oraz zachowaniu w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Policjanci rozmawiali też o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Informowali jak korzystać z urządzeń wodnych i przypominali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)