Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

04 stycznia 2019

Policja ponownie apeluje o rozsądek do uczestników ruchu

fot.arch

fot.arch

Panujące warunki pogodowe są trudne zarówno dla kierowców, jak i pieszych.# Dlatego też policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność oraz rozsądek.

Zima to trudny czas dla kierowców oraz pieszych. Szybko zapadający zmrok i związana z tym zmniejszona widoczność z całą pewnością mogą utrudniać poruszanie się po drogach. Do tego dochodzą opady śniegu, niskie temperatury, a co za tym idzie fakt, że drogi w wielu miejscach są śliskie, a przez to też bardziej niebezpieczne. Gwarantem bezpieczeństwa może być jedynie ostrożność kierowców oraz właściwe zachowanie pieszych poruszających się po drogach.

Kierowcy winni pamiętać, aby dostosowywać prędkość auta do warunków drogowych. Piesi muszą liczyć się z tym, że droga hamowania aut na śliskiej nawierzchni znacznie się wydłuża i nagłe wejście, nawet na oznakowane przejście dla pieszych, może skończyć się potrąceniem pieszego.

Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni bezwzględnie przestrzegać przepisy prawa o ruchu drogowym, a ostrożność i rozwaga na drodze przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)