Dziś mamy 21 kwietnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Policja ponownie apeluje do użytkowników dróg o ostrożność

fot.archiwum

fot.archiwum

Nakielska policja ponownie apeluje do użytkowników dróg# o ostrożność oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Jedynie ostrożna jazda zagwarantuje bezpieczne dotarcie do celu, a jesienne drogi szczególnie w godzinach rannych bywają niebezpieczne.

Za oknami na dobre zagościła jesienna aura. Jesień bywa ciężką porą roku dla kierowców. Większość z nich przyzwyczajonych do sytuacji drogowej, jaka panowała latem, nie bierze pod uwagę, że w wielu miejscach drogi mogą być śliskie, a tym samym niebezpieczne. Szczególnie w godzinach porannych jezdnia bywa mokra i zasypana liśćmi. Woda połączona z naniesioną na jezdnię roślinnością powoduje, że przy nadmiernej prędkości i gwałtownym hamowaniu auto bardzo szybko wpaść może w niekontrolowany poślizg. Niestety niewielu kierowców potrafi zapanować nad autem w taki sposób, aby wyprowadzić je z poślizgu.

Tylko minionej doby policja odnotowała na terenie powiatu nakielskiego aż 8 kolizji drogowych. Na szczęście żadna z osób w nich uczestnicząca nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.  

Niezawodną receptą na bezpieczne poruszanie się po drogach jest jazda z odpowiednią prędkością i zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym. Prędkość zawsze powinna być dostosowana do warunków, jakie panują na drodze. Warto też zadbać o swoje auto i rozważyć wymianę opon na zimowe.

Jedynie ostrożna i zgodna z przepisami jazda jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do wyznaczonego celu.

Materiał: Mł.asp. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)