Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 lipca 2017

Pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie. Atrakcji nie brakowało

fot. Iwona Wawrzyniak

fot. Iwona Wawrzyniak

W dniu 23 lipca 2017 w Zabartowie odbył się festyn Parafialno-Sołecki. Uroczystości rozpoczęły #się Mszą św odpustową w kościele parafialnym w Zabartowie, podczas której kazanie wygłosił ks. Andrzej Marmurowicz.

O godzinie 15.00 rozpoczął się festyn na boisku przy jeziorze proboszczowskim. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, frekwencja była ogromna. Dla najmłodszych było wiele atrakcji, począwszy od karuzeli i wielu konkurencji sportowych, gdzie udział brały dzieci ze swoimi rodzicami, po szczudlarzy, którzy zabawiali dzieci, rozdawali im smakołyki oraz malowali buźki.

Przy licznych stanowiskach można się było posilić bigosem, grochówką chlebkiem ze smalcem własnej roboty oraz pysznymi ogórkami kiszonymi przez miejscowe panie. Koło Gospodyń Wiejskich upiekło pyszne ciasta i częstowało kawą. O godzinie 14.00 jak przystało na wystawny obiad pojawiły się pieczone prosiaki. W trakcie festynu odbywały się pokazy gr. Militarnej Policji i Straży Pożarnej. O godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, a na zakończenie festynu odbył się pokaz sztucznych ogni ufundowany przez ks. proboszcza Piotra Orzechowskiego. Wszyscy bawili się doskonale, a datki, jakie zostały zebrane, zostaną przeznaczone na zakup kolejnych ławek do kościoła parafialnego św. Jakuba w Zabartowie.

Materiał: Iwona Wawrzyniak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)