Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2018

Pogadanka w przedszkolu. Maluchy ćwiczyły poznane przepisy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami policjanci. # Po części teoretycznej, część maluchów ćwiczyła wspólnie z mundurowymi, jak prawidłowo zachowywać się na drodze.

Maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć wiele na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu policjanta zajmującego się nieletnimi oraz dzielnicowego.

Sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii opowiadał dzieciom o przepisach ruchu drogowego, ucząc jednocześnie, jak przedszkolaki powinny korzystać z drogi, aby być na niej bezpieczne. Mundurowy przypomniał też, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych spełniają odblaski. Za bardzo aktywny udział w spotkaniu, dzieci zostały obdarowane przez policjanta świecącymi elementami, przekazanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

Drugą część spotkania współprowadził dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk. Dzieci miały okazję na znajdującym się nieopodal przedszkola przejściu dla pieszych ćwiczyć poznane przepisy. Przedszkolaki chętnie prezentowały, jak wiele z przekazanych informacji zapadło im w pamięci.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Meble pokojowe
Bon upominkowy
Masaż leczniczy
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)