Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2020

Podzielono środki na dokształcanie nauczycieli. Ile otrzymała każda ze szkół?

W budżetach organów prowadzących szkoły wyodrębnia się środki na dofinansowanie #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Jakie to kwoty w obecnym roku?

Kwestia ta omawiana była w drodze uchwały na niedawnej sesji Rady Miejskiej. Na dofinansowanie form doskonalenia zawodowego nauczyciel.zabezpieczono w budżecie gminy Nakło 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli tj. 166 300 zł.

Ustalono także maksymalna kwotę dofinansowania opłat w 2020 roku za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Nakło. Poszczególne placówki otrzymały:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle – 34 300 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle – 28 700 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle – 39 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku – 21 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach – 12 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie – 10 100 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie – 10 800 zł

Przedszkole nr 2 w Nakle – 4 600 zł

Szkoła Muzyczna I stopnia w Nakle – 3 100 zł

Dofinansowane mogą zostać kierunki kształcenia:

- studia magisterskie: filologia angielska - do 2 tys. zł za jeden semestr

- studia licencjackie: filologia angielska - do 2 tys. zł za jeden semestr

- studia podyplomowe: fizyka, język angielski, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, geografia, pedagogika specjalna - oligofrenopedagogika z komunikacją alternatywną, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi, bibliotekoznawstwo z elementami zarządzania informacją cyfrową, nauczanie geografii w szkole podstawowej nauczanie plastyki i techniki, logopedia ogólna i kliniczna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – do 2 tys. zł za jeden semestr

- wspomaganie szkół oraz sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli, udział nauczycieli w seminariach, konferencjach, wykładach, kursach, warsztatach, szkoleniach oraz innych formach kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli, jak również koszty przejazdów nauczycieli uczestniczących w różnych formach doskonalenia zawodowego – do kwoty jednorazowej 1 tys. zł

Środki podzielono w porozumieniu z dyrektorami szkół oraz po zasięgnięciu opinii związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Ksaweryna, w dniu 09-02-2020 12:30:19 napisał:

    A w szkołach niepublicznych ile?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Naczepa platforma
Lipoliza injekcyjna
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)