Dziś mamy 29 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2020

Podzielono środki na dokształcanie nauczycieli. Ile otrzymała każda ze szkół?

W budżetach organów prowadzących szkoły wyodrębnia się środki na dofinansowanie #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Jakie to kwoty w obecnym roku?

Kwestia ta omawiana była w drodze uchwały na niedawnej sesji Rady Miejskiej. Na dofinansowanie form doskonalenia zawodowego nauczyciel.zabezpieczono w budżecie gminy Nakło 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli tj. 166 300 zł.

Ustalono także maksymalna kwotę dofinansowania opłat w 2020 roku za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Nakło. Poszczególne placówki otrzymały:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle – 34 300 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle – 28 700 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle – 39 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku – 21 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach – 12 900 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie – 10 100 zł

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie – 10 800 zł

Przedszkole nr 2 w Nakle – 4 600 zł

Szkoła Muzyczna I stopnia w Nakle – 3 100 zł

Dofinansowane mogą zostać kierunki kształcenia:

- studia magisterskie: filologia angielska - do 2 tys. zł za jeden semestr

- studia licencjackie: filologia angielska - do 2 tys. zł za jeden semestr

- studia podyplomowe: fizyka, język angielski, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, geografia, pedagogika specjalna - oligofrenopedagogika z komunikacją alternatywną, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi, bibliotekoznawstwo z elementami zarządzania informacją cyfrową, nauczanie geografii w szkole podstawowej nauczanie plastyki i techniki, logopedia ogólna i kliniczna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – do 2 tys. zł za jeden semestr

- wspomaganie szkół oraz sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli, udział nauczycieli w seminariach, konferencjach, wykładach, kursach, warsztatach, szkoleniach oraz innych formach kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli, jak również koszty przejazdów nauczycieli uczestniczących w różnych formach doskonalenia zawodowego – do kwoty jednorazowej 1 tys. zł

Środki podzielono w porozumieniu z dyrektorami szkół oraz po zasięgnięciu opinii związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Ksaweryna, w dniu 09-02-2020 12:30:19 napisał:

    A w szkołach niepublicznych ile?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)