Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Podzielili 31 tys. zł. Domagają się lepszych dróg

Grocholin to jedna z najliczniej zamieszkałych wsi w gminie Kcynia, więc ma do rozdysponowania sporo pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego.

Na rok 2020 to aż 31 tys. 501,73 zł. Na co przeznaczono pieniądze?
Choć pieniędzy nie jest mało, to potrzeb nadal jest więcej. Mimo tego, po burzliwych obradach sołtysa i rady sołeckiej, przedstawiono podział środków, który mieszkańcy zaakceptowali jednogłośnie.
– utrzymanie świetlicy – 9000 zł,
– projekt boiska do siatkówki – 3000 zł,
– integracja wsi – 2400 zł,
– paliwo do kosiarki – 500 zł,
– SP Palmierowo – 500 zł,
– kamień na drogi – 5000 zł,
– przegląd i utrzymanie placu zabaw – 1000 zł,
– budowa chodnika koło bloków – 4000 zł,
– remont kostki przy świetlicy – 2000 zł,
– remont i doposażenie świetlicy – 4101,73 zł.

Mieszkańcy dokonali także zmian w ramach tegorocznego budżetu. Do wykorzystania zostało 3000 zł i przeznaczono je na drobne remonty i doposażenie świetlicy.

Sporą część zebrania zajęła dyskusja na temat dróg w sołectwie. Sołtys Łukasz Szczepański wyraził nadzieję, że powiat wyremontuje w końcu skrzyżowanie we wsi, a gmina pomoże w budowie chodnika. Mieszkańcy zwracali uwagę na zaniedbane chodniki, zarośnięte pobocza, zalewanie drogi koło bloków, niebezpieczne konary drzew zwisające nad drogą w stronę Kcyni. Rozmawiano o petycji złożonej do Zarządu Powiatu przez mieszkańców sąsiedniego Rozpętka. Padło także pytanie o to, co zrobić z zużytymi oponami rolniczymi. - PSZOK przyjmuje tylko 1 komplet na rok i to opon samochodowych, nie rolniczych – zauważył jeden z mężczyzn.

Podczas zebrania były także miłe akcenty. Łukasz Szczepański dziękował gospodarstwu rolnemu z Grocholina za utrzymywanie wszystkich rowów we wsi, zachęcał także do zapisywania się do KGW, któremu już udało się zdobyć dotację z ARiMR.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Rex, w dniu 21-09-2019 21:09:33 napisał:

    Co tak mało ludzi na tak duże sołectwo 13 osób na 700 to lekka przesada,

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Gimnastyka korekcyjna
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble kuchenne
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)