Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Podzielili 31 tys. zł. Domagają się lepszych dróg

Grocholin to jedna z najliczniej zamieszkałych wsi w gminie Kcynia, więc ma do rozdysponowania sporo pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego.

Na rok 2020 to aż 31 tys. 501,73 zł. Na co przeznaczono pieniądze?
Choć pieniędzy nie jest mało, to potrzeb nadal jest więcej. Mimo tego, po burzliwych obradach sołtysa i rady sołeckiej, przedstawiono podział środków, który mieszkańcy zaakceptowali jednogłośnie.
– utrzymanie świetlicy – 9000 zł,
– projekt boiska do siatkówki – 3000 zł,
– integracja wsi – 2400 zł,
– paliwo do kosiarki – 500 zł,
– SP Palmierowo – 500 zł,
– kamień na drogi – 5000 zł,
– przegląd i utrzymanie placu zabaw – 1000 zł,
– budowa chodnika koło bloków – 4000 zł,
– remont kostki przy świetlicy – 2000 zł,
– remont i doposażenie świetlicy – 4101,73 zł.

Mieszkańcy dokonali także zmian w ramach tegorocznego budżetu. Do wykorzystania zostało 3000 zł i przeznaczono je na drobne remonty i doposażenie świetlicy.

Sporą część zebrania zajęła dyskusja na temat dróg w sołectwie. Sołtys Łukasz Szczepański wyraził nadzieję, że powiat wyremontuje w końcu skrzyżowanie we wsi, a gmina pomoże w budowie chodnika. Mieszkańcy zwracali uwagę na zaniedbane chodniki, zarośnięte pobocza, zalewanie drogi koło bloków, niebezpieczne konary drzew zwisające nad drogą w stronę Kcyni. Rozmawiano o petycji złożonej do Zarządu Powiatu przez mieszkańców sąsiedniego Rozpętka. Padło także pytanie o to, co zrobić z zużytymi oponami rolniczymi. - PSZOK przyjmuje tylko 1 komplet na rok i to opon samochodowych, nie rolniczych – zauważył jeden z mężczyzn.

Podczas zebrania były także miłe akcenty. Łukasz Szczepański dziękował gospodarstwu rolnemu z Grocholina za utrzymywanie wszystkich rowów we wsi, zachęcał także do zapisywania się do KGW, któremu już udało się zdobyć dotację z ARiMR.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Rex, w dniu 21-09-2019 21:09:33 napisał:

    Co tak mało ludzi na tak duże sołectwo 13 osób na 700 to lekka przesada,

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Bon upominkowy
Jadalnia / pokój dzienny
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Botox i kwas hialuronowy
Meble łazienkowe
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Nowe stylizacje
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)