Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

"Podróż sentymentalna". Nowa wakacyjna wystawa w muzeum

fot. pow.

fot. pow.

Szubin i miasta byłego powiatu szubińskiego cały czas się zmieniają. Powstają # nowe budynki, stare znikają z naszego krajobrazu.

Ale w panoramie miasta i innych miejscowości ziemi szubińskiej zachowały się budowle i miejsca, które pamiętają dawne czasy, choć ich funkcja i wygląd mogły ulec zmianie. Dziś krajobrazy uwieczniane są na fotografiach. Wizerunki budynków i miejsc rzadko umieszczane są na pocztówkach, bo i widokówki nie są już tak popularne jak kiedyś.

Ale to dzięki m.in. pocztówkom dziś wiemy, jak wyglądały w przeszłości miejsca. Muzeum Ziemi Szubińskiej udostępniło na okres letni taką wystawę, która przenosi nas w przeszłość dzięki widokówkom. Po raz kolejny prezentujemy wystawę pt. "Podróż sentymentalna".

Plansze, na których prezentowane są w powiększeniu pocztówki z wizerunkiem dawnych miejsc miejscowości ziemi szubińskiej, pokazane były po raz pierwszy w 2011 r., ale wystawa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Przypominamy ją w odpowiedzi na zainteresowanie gości odwiedzających placówkę.

Wystawa powstała dzięki Hansowi J. Fritzowi z Niemiec, który przekazał nam swój zbiór gromadzonych przez lata widokówek. Najstarsze kartki pochodzą z końca XIX wieku. Wystawa czynna będzie przez cały okres wakacyjny, serdecznie zapraszamy tych, którzy wystawy jeszcze nie widzieli, ale również tych, którzy chętnie powrócą do niej z sentymentem.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    szubiniak, w dniu 14-06-2019 23:48:23 napisał:

    Brawo p.Kamilo super robota. Dziękujemy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Zabieg parafinowy
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meble młodzieżowe systemowe
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)