Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

"Podróż sentymentalna". Nowa wakacyjna wystawa w muzeum

fot. pow.

fot. pow.

Szubin i miasta byłego powiatu szubińskiego cały czas się zmieniają. Powstają # nowe budynki, stare znikają z naszego krajobrazu.

Ale w panoramie miasta i innych miejscowości ziemi szubińskiej zachowały się budowle i miejsca, które pamiętają dawne czasy, choć ich funkcja i wygląd mogły ulec zmianie. Dziś krajobrazy uwieczniane są na fotografiach. Wizerunki budynków i miejsc rzadko umieszczane są na pocztówkach, bo i widokówki nie są już tak popularne jak kiedyś.

Ale to dzięki m.in. pocztówkom dziś wiemy, jak wyglądały w przeszłości miejsca. Muzeum Ziemi Szubińskiej udostępniło na okres letni taką wystawę, która przenosi nas w przeszłość dzięki widokówkom. Po raz kolejny prezentujemy wystawę pt. "Podróż sentymentalna".

Plansze, na których prezentowane są w powiększeniu pocztówki z wizerunkiem dawnych miejsc miejscowości ziemi szubińskiej, pokazane były po raz pierwszy w 2011 r., ale wystawa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Przypominamy ją w odpowiedzi na zainteresowanie gości odwiedzających placówkę.

Wystawa powstała dzięki Hansowi J. Fritzowi z Niemiec, który przekazał nam swój zbiór gromadzonych przez lata widokówek. Najstarsze kartki pochodzą z końca XIX wieku. Wystawa czynna będzie przez cały okres wakacyjny, serdecznie zapraszamy tych, którzy wystawy jeszcze nie widzieli, ale również tych, którzy chętnie powrócą do niej z sentymentem.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    szubiniak, w dniu 14-06-2019 23:48:23 napisał:

    Brawo p.Kamilo super robota. Dziękujemy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Budowa domu pod klucz
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Budowa magazynów
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)