Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Podróż przez wieki. W muzeum dzieci własnoręcznie wykonały mydełka

fot. Przedszkole Reksio

fot. Przedszkole Reksio

22 listopada „Puszatki”, „Gagatki” oraz „Jeżyki” z Przedszkola „Reksio” w Nakle #uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. To muzeum z duszą, pełne atrakcji.

Dzieci przeżyły podróż przez wieki w towarzystwie przewodnika. Zwiedziły niezwykłą ekspozycję słuchając zabawnych historii, wskoczyły do średniowiecznej balii, dowiedziały się skąd pochodzą barwniki i mogły spróbować prania na tarze. I, co najważniejsze własnoręcznie wykonały mydełko, które zabrały do domu.

Ponadto przedszkolaki wybrały się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, aby podziwiać – wystawę archeologiczną; gdzie zaprezentowano różne narzędzia, ozdoby, uzbrojenie, przedmioty codziennego użytku, itp. Dzięki czemu przybliżono dzieciom różne przejawy życia codziennego, które toczyło się w grodzie, i nieco inne na podgrodziu. Poprzez ciekawą aranżację plastyczną, różne rekonstrukcje, a także wprowadzenie nowoczesnych metod przekazu, dzieci mogły aktywnie brać udział w zwiedzaniu wystawy.

Na zakończenie zwiedzania Bydgoszczy przedszkolaki wybrały się na spacer po Wyspie Młyńskiej podziwiając jej piękną architekturę m.in. mosty i zabytkowe obiekty. Po całym dniu wrażeń dzieci do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte. 

Materiał: B. Wajer, Przedszkole Reksio

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)