Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Podróż przez wieki. W muzeum dzieci własnoręcznie wykonały mydełka

fot. Przedszkole Reksio

fot. Przedszkole Reksio

22 listopada „Puszatki”, „Gagatki” oraz „Jeżyki” z Przedszkola „Reksio” w Nakle #uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. To muzeum z duszą, pełne atrakcji.

Dzieci przeżyły podróż przez wieki w towarzystwie przewodnika. Zwiedziły niezwykłą ekspozycję słuchając zabawnych historii, wskoczyły do średniowiecznej balii, dowiedziały się skąd pochodzą barwniki i mogły spróbować prania na tarze. I, co najważniejsze własnoręcznie wykonały mydełko, które zabrały do domu.

Ponadto przedszkolaki wybrały się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, aby podziwiać – wystawę archeologiczną; gdzie zaprezentowano różne narzędzia, ozdoby, uzbrojenie, przedmioty codziennego użytku, itp. Dzięki czemu przybliżono dzieciom różne przejawy życia codziennego, które toczyło się w grodzie, i nieco inne na podgrodziu. Poprzez ciekawą aranżację plastyczną, różne rekonstrukcje, a także wprowadzenie nowoczesnych metod przekazu, dzieci mogły aktywnie brać udział w zwiedzaniu wystawy.

Na zakończenie zwiedzania Bydgoszczy przedszkolaki wybrały się na spacer po Wyspie Młyńskiej podziwiając jej piękną architekturę m.in. mosty i zabytkowe obiekty. Po całym dniu wrażeń dzieci do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte. 

Materiał: B. Wajer, Przedszkole Reksio

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)