Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Podarować odrobinę szczęścia. Leśnicy zostali św. Mikołajami

fot. Nadleśnictwo Runowo

fot. Nadleśnictwo Runowo

Nie jest wcale trudno zostać Mikołajem. Przekonali się o tym leśnicy z # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Nadleśnictwa Runowo i Lutówko. Wspólnie podarowaliśmy odrobinę radości dzieciom z domów dziecka.

Na prezenty od Mikołaja najbardziej zawsze czekają dzieci. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To przecież ogromna radość otwierać paczuszkę z niespodzianką. Jak się jednak okazuje dawanie prezentów może przynieść równie dużo radości, a może nawet więcej niż ich otrzymywanie.

Skąd to wiemy? Otóż w tym roku Polskie Radio Pik ogłosiło na antenie akcję dla słuchaczy, która miała na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla domu dziecka w Małej Cerkwicy. Wiadomo przecież, że tam gdzie są dzieci te potrzeby są duże i praktycznie ciągłe. Razem z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwem Lutówko przyłączyliśmy do tej akcji i postanowiliśmy chociaż w drobny sposób wesprzeć dzieci z domu dziecka.

Placówka otrzymała od nas nie tylko wsparcie finansowe, ale również pomoc rzeczową. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w Nadleśnictwie i za zebraną kwotę kupiliśmy trochę najpotrzebniejsze rzeczy, które mamy nadzieje ułatwią dzieciom zwyczajne codzienne funkcjonowanie. Ponadto dzieci otrzymały maskotki i słodycze, a w siedzibie Radia Pik czekało na nich również wiele niespodzianek.

Dom dziecka w Małej Cerkwicy nie był jedynym, który w ten mikołajkowy dzień został przesz nas obdarowany. Odwiedziliśmy również dom dziecka w Więcborku. Znajduje się on na terenie naszego nadleśnictwa więc i tutaj chcieliśmy podarować dzieciom odrobinę radości. Słodycze i upominki wywołały mnóstwo uśmiechu.

Był to niewątpliwie dzień pełen radości i wzruszeń. Dla nas najlepszym prezentem tego dnia była radość i uśmiech na twarzach dzieci. Mamy nadzieję, że będzie gościł na nich jak najczęściej.

materiał: Nadleśnictwo Runowo 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Odchudzanie
Gimnastyka korekcyjna
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Krzesło młodzieżowe
Baterie
od 0,90PLN
Lipoliza injekcyjna
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)