Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 stycznia 2019

Pod niebem Paryża. Ballady i piosenki francuskie w Dwójce

fot. pow

fot. pow

W czwartek, 3 stycznia, uczniowie klas 0 - III z nakielskiej Dwójki wzięli udział w kolejnej lekcji # muzycznej w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej.

Tym razem wszyscy przenieśli się do Francji, gdzie "Pod niebem Paryża" wysłuchali niezwykle romantycznych francuskich ballad i pieśni. W roli głównej zaprezentował się czarujący akordeon, którego dźwięki przeniosły wszystkich nad Sekwanę. Przez wieki Francja była muzyczną potęgą. Dziś, głównie za sprawą Edith Piaf, kojarzy się wszystkim z francuskim chanson. Całość dopełniły wspólnie wykonane francuskie piosenki.

materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)