Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Po wyborach. Nowa sołtys Chraplewa

fot. LZ

fot. LZ

W Chraplewie mieszkańcy wybrali swojego sołtysa dopiero przy drugim głosowaniu. Do tego nie tak# łatwo było znaleźć chętnego kandydata!

Spośród 145 osób uprawnionych do głosowania, we wtorkowym zebraniu wzięło udział tylko 15 osób. Właśnie te osoby zadecydowały, kto przez kolejne pięć lat będzie sołtysem i członkiem rady sołeckiej.

Zgłoszono tylko jedną kandydatkę – Agnieszkę Adamowską, jednak nie otrzymała ona większości głosów (7 osób za i 8 przeciw), przez co trzeba było ogłosić drugie głosowanie. I tu pojawił się mały problem, bo nikt z mieszkańców nie chciał wystartować w wyborach. W końcu na kandydowanie zgodziła się Natalia Marmurowicz, zdobywając 12 głosów za i 3 przeciw. To ona przez następne pięć lat będzie „kierować” Chraplewem. Mieszkańcy wybrali także nowych członków rady sołeckiej. Do tej pory była ich czwórka i tak też zostało. W skład rady sołeckiej weszły: Karolina Michalak, Monika Janus, Anna Marchlewska i Marzena Wolna.

Podczas zebrania rozmawiano także o problemach wsi. Mówiono o drodze powiatowej w stronę Dziewierzewa, o utrzymaniu boiska sportowego i fatalnym stanie dróg gruntowych, po których wywożone są buraki. Na pytania mieszkańców odpowiadał burmistrz. Zgodnie ze statutem sołectwa, w radzie sołeckiej muszą znaleźć się minimum 3 osoby. Do tej pory członków rady było 5 i tylu wybrano na kolejną kadencję. Tu głosowanie było już jawne, gdyż zgłoszono właśnie 5 kandydatów. I tak do rady sołeckiej Retkowa weszły: Barbara Pilarska, Barbara Woźniak, Renata Goździk, Małgorzata Mielniczak, Danuta Pilarska. Panie otrzymały 51 głosów poparcia, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach wsi. A te dotyczą przede wszystkim stanu dróg, braku chodnika i braku oświetlenia.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Wulkanizacja
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Czytniki kodów kreskowych
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)