Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Po służbie nie zapomnieli, że są policjantami

fot. arch

fot. arch

Policjantem jest się zawsze, co udowodnili szubińscy patrolowcy, którzy wracając wczoraj po służbie# do domu zatrzymali pijanego motorowerzystę. 64-latek został przekazany wezwanym na miejsce mundurowym. Niebawem będzie się w sądzie tłumaczył ze swojego zachowania.

Wczoraj (10.04.19) po 14.00 szubińscy "patrolowcy", po zakończonej służbie, zostawili w szatni mundury i wyruszyli w drogę do domu. Nie zapomnieli jednak, że są policjantami i muszą reagować w sytuacji, kiedy mają uzasadnione podejrzenie, że doszło do przestępstwa. Tak też zrobili.

Kiedy na trasie zauważyli jadącego przeciwnym pasem motorowerzystę, mającego wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, natychmiast zawrócili i ujęli mężczyznę, a na miejsce wezwali umundurowanych kolegów. Ci przewieźli 64-latka do komisariatu i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że policyjna czujność nie zawiodła. Zatrzymany motorowerzysta miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Mieszkaniec szubińskiej gminy został wraz z motorowerem przekazany rodzinie. Niebawem ponownie przyjdzie mu się spotkać z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)