Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2019

Po raz 3. odbył się Tydzień Ekologiczny. Otwarto nową wolierę dla bażantów

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W ostatnim tygodniu listopada, już po raz trzeci, w Zespole Szkół #Ponadpodstawowych w Samostrzelu odbył się Tydzień Ekologiczny.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkursy ekologiczne  Weterynaryjny Ekokalejdoskop III  i Rolniczy Ekokalejdoskop III. Wzięło w nich udział łącznie 100 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą  na temat ekologii i Doliny Noteci, z którą sąsiaduje nasza szkoła. Nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Koło Łowieckie nr 22 Łoś Potulice, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS. W wyniku konkursowych zmagań laureatką Weterynaryjnego Ekokalejdoskopu została Wiktoria Wachowska,  II miejsce zajęła Lidia Wodzińska, a  III - Kinga Furtak. Z kolei w Rolniczym Ekokalejdoskopie  I miejsce  zajął Dariusz Pawlak, II  miejsce – Wojciech  Smełsz, III miejsce – Mateusz Redlak.

Obchody Tygodnia Ekologicznego uświetniła prelekcja o ekologii w myślistwie oraz współpracy kół łowieckich z rolnikami, którą przedstawił pan Bogusław Zadłużny z Koła Łowieckiego nr 22 Łoś Potulice. Przy tej okazji miało również miejsce oficjalne otwarcie nowej szkolnej woliery dla trzech stad bażantów łownych. Na koniec zorganizowano III Konferencję Zawodowców. Wzięli w niej udział panowie Łukasz Masiakowski oraz Szymon Paterka. Przybliżyli oni uczniom z Samostrzela tematy z branży mechanizacyjnej i paszowej.

materiał: Agata Grochowska kl. 2TW

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szafy przesuwne
Oczyszczanie twarzy
Nowe stylizacje
Kanapa
Meble młodzieżowe i dziecięce
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Lakiernictwo
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)