Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2019

Po raz 3. odbył się Tydzień Ekologiczny. Otwarto nową wolierę dla bażantów

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W ostatnim tygodniu listopada, już po raz trzeci, w Zespole Szkół #Ponadpodstawowych w Samostrzelu odbył się Tydzień Ekologiczny.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkursy ekologiczne  Weterynaryjny Ekokalejdoskop III  i Rolniczy Ekokalejdoskop III. Wzięło w nich udział łącznie 100 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą  na temat ekologii i Doliny Noteci, z którą sąsiaduje nasza szkoła. Nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Koło Łowieckie nr 22 Łoś Potulice, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS. W wyniku konkursowych zmagań laureatką Weterynaryjnego Ekokalejdoskopu została Wiktoria Wachowska,  II miejsce zajęła Lidia Wodzińska, a  III - Kinga Furtak. Z kolei w Rolniczym Ekokalejdoskopie  I miejsce  zajął Dariusz Pawlak, II  miejsce – Wojciech  Smełsz, III miejsce – Mateusz Redlak.

Obchody Tygodnia Ekologicznego uświetniła prelekcja o ekologii w myślistwie oraz współpracy kół łowieckich z rolnikami, którą przedstawił pan Bogusław Zadłużny z Koła Łowieckiego nr 22 Łoś Potulice. Przy tej okazji miało również miejsce oficjalne otwarcie nowej szkolnej woliery dla trzech stad bażantów łownych. Na koniec zorganizowano III Konferencję Zawodowców. Wzięli w niej udział panowie Łukasz Masiakowski oraz Szymon Paterka. Przybliżyli oni uczniom z Samostrzela tematy z branży mechanizacyjnej i paszowej.

materiał: Agata Grochowska kl. 2TW

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)