Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 marca 2020

Po premierze filmu „Mój ostatni list”. Produkcja pełna emocji

fot. Justyna Michalska

fot. Justyna Michalska

Emocje po premierze filmu „Mój ostatni list” powoli opadają, jednak przed oczyma pozostaje obraz# młodych żołnierzy polskiego oddziału Batalionu Obrony Narodowej, zajmujących się wznoszeniem Schronu numer 2 Samodzielnego Punktu Obrony Dobieszewko, strudzonych, ale też pełnych nadziei, że wojna się skończy. W uszach nadal rozbrzmiewa muzyka skomponowana przez pana Leszka Kusza specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Nie sposób również zapomnieć emocji, jakie towarzyszyły twórcom filmu po projekcji: reżyserowi Stanisławowi Dąbrowskiemu - uczniowi klasy III politechnicznej, scenarzyście - Dominikowi Krzeszewskiemu i producentowi - panu Piotrowi Dąbrowskiemu oraz aktorom wcielającym się w główne role: Krysi (tu koleżanka z klasy Stasia - Marta Kożuchowska), Witolda i Tadeusza. Z wypiekami na twarzach, stojąc przed licznie zgromadzoną widownią w bydgoskim Kinie Orzeł, opowiedzieli o produkcji i dalszych planach filmowych. Wysłuchali także wielu pozytywnych opinii i pochlebnych ocen dzieła, które stworzyli.

Pozostaje wierzyć, że obietnica realizacji kolejnych projektów przez Stasia i Towarzystwo Historyczne w Kcyni zostanie dotrzymana. Tymczasem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu „Mój ostatni list” w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w dniu 16 marca 2020 roku o godzinie 17:00.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)