Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 marca 2020

Po premierze filmu „Mój ostatni list”. Produkcja pełna emocji

fot. Justyna Michalska

fot. Justyna Michalska

Emocje po premierze filmu „Mój ostatni list” powoli opadają, jednak przed oczyma pozostaje obraz# młodych żołnierzy polskiego oddziału Batalionu Obrony Narodowej, zajmujących się wznoszeniem Schronu numer 2 Samodzielnego Punktu Obrony Dobieszewko, strudzonych, ale też pełnych nadziei, że wojna się skończy. W uszach nadal rozbrzmiewa muzyka skomponowana przez pana Leszka Kusza specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Nie sposób również zapomnieć emocji, jakie towarzyszyły twórcom filmu po projekcji: reżyserowi Stanisławowi Dąbrowskiemu - uczniowi klasy III politechnicznej, scenarzyście - Dominikowi Krzeszewskiemu i producentowi - panu Piotrowi Dąbrowskiemu oraz aktorom wcielającym się w główne role: Krysi (tu koleżanka z klasy Stasia - Marta Kożuchowska), Witolda i Tadeusza. Z wypiekami na twarzach, stojąc przed licznie zgromadzoną widownią w bydgoskim Kinie Orzeł, opowiedzieli o produkcji i dalszych planach filmowych. Wysłuchali także wielu pozytywnych opinii i pochlebnych ocen dzieła, które stworzyli.

Pozostaje wierzyć, że obietnica realizacji kolejnych projektów przez Stasia i Towarzystwo Historyczne w Kcyni zostanie dotrzymana. Tymczasem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu „Mój ostatni list” w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w dniu 16 marca 2020 roku o godzinie 17:00.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)