Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Po francusku szukali różnic i podobieństw. Odbyli kurs językowy

fot. uczestnicy wyjazdu

fot. uczestnicy wyjazdu

Przez ostatnie dni czerpani pełnymi garściami, zdobywając# nową wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Mowa o kolejnej grupie nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, którzy w październiku 2021 r. gościli we Francji w ramach realizacji projektu unijnego.

Po zrealizowanych kursach w Polsce, przyszedł czas na Francję. Grupa 5 nauczycieli: Anita Piechowiak i Edyta Strzyżewska – polonistki, Monika Nowak i Michał Nowak – matematycy oraz Agnieszka Dolacińska – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego wzięli udział w kursie języka francuskiego, który poprowadził Francuz, jednocześnie opiekun grupy – Alain Henry. Ponadto nauczyciele mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę informatyczną, zdobywając nowe umiejętności podczas kursu informatycznego.
Pedagodzy mieli okazję poznać francuski system edukacji, goszcząc w College F.M. Luzel w Plouaret, w którym uczy się 241 uczniów i pracuje 30 nauczycieli. Udali się też z wizytą do prywatnego katolickiego zespołu szkół La Croix Rouge w Brest, w którym dla porównania wiedzę zdobywa 4000 uczniów, a pracuje ponad 300 nauczycieli. Uczestnicy projektu obserwowali zajęcia języka angielskiego, matematyki, wychowania fizycznego i zintegrowane w klasie I. Wizyta w tych dwóch placówkach zaowocowała nowym doświadczeniem i zdobytą wiedzą. Cenne było spotkanie z kierownictwem zespołu szkół w Brest, podczas którego omówiono podobieństwa i różnice w systemach edukacyjnych, funkcjonujących w Polsce i we Francji. Poznanie zaplecza technicznego szkoły to kolejny punkt wizyty. W zespole funkcjonuje kilka warsztatów, m.in.: samochodowy, elektroniczny, logistyczny, pracownia projektowania i szycia odzieży oraz sale komputerowe.

Nauka języków przeplatała się z odkrywaniem kultury bretońskiej, poznawaniem zwyczajów, architektury, zabytków, przyrody oraz tej smacznej strony każdej kultury – kuchni.

Przypomnijmy, iż projekt, dzięki któremu nauczyciele udali się do Francji, realizowany jest w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Materiał: Marta Podemska - koordynator ds. promocji projektu

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zadaj pytanie
20PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)