Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2019

Pluszowy turniej już za nami. Zabawa połączona z lekcją historii

fot. Beata Danielewska-Szymczak

fot. Beata Danielewska-Szymczak

Wielki, pluszowy wilk w koszulce z flagą Powstania Wielkopolskiego był główną nagrodą w # zorganizowanym przez Urząd Miejski i Muzeum Ziemi Szubińskiej pluszowym turnieju dla najmłodszych. W ten sposób pamięć o powstańcach uczciły dzieci z „zerówek”.

Do rywalizacji o pluszowego wilka przystąpiły dzieci ze szkół szubińskich oraz z Kowalewa, Rynarzewa i Turu. Dzieci miały przed sobą osiem konkurencji, sześć typowo sportowych i dwie związane z Powstaniem Wielkopolskim.

Było to układanie wielkich puzzli o tematyce powstańczej. Dzieci poradziły sobie świetnie, o czym najlepiej świadczy fakt, że nie było ostatniego miejsca.

Po podliczeniu punktów okazało się, że dwie szkoły uzyskały taką samą ich ilość, w związku z czym i Szkoła Podstawowa w Turze i Szkoła Podstawowa w Rynarzewie zajęły drugie miejsce. Zwyciężyły dzieci z szubińskiej „Dwójki” i właśnie ta placówka będzie nowym domem dla wilka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i upominki.

materiał: Beata Danielewska-Szymczak

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprzedaż opon
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Botox zmarszczki lwie
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Modne aranżacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)