Dziś mamy 21 kwietnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 listopada 2018

Płatny parking w Mroczy. Sprawdź ile zapłacisz!

Uwaga! Od dzisiaj obowiązują nowe stawki za parkowanie # na terenie Placu 1 Maja w Mroczy.

W dniu dzisiejszym w życie wchodzi ustawa dotycząca ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości i sposobu pobierania opłat za parkowanie na Placu 1 Maja w Mroczy. 

Ze strefy Płatnnego Parkowania wyłącza się tylko:

1) jedno miejsce przed posesją nr 9 - dla karetki lub lekarza dyżurującego w NZOZ Awicenna,
2) dwa miejsca przed posesją nr 12 i 14 - jedno dla klientów Apteki "Pod Orłem" i jedno dla osoby niepełnosprawnej, 
3) dwa miejsca przed posesją nr 20 - jedno dla osoby niepełnosprawnej i jedno dla klientów Urzędu Miasta i Gminy 

Płatne Parkowanie ustalono w dni robocze od poniedziału do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Wprowadzono zerowe stawki opłat dla:

1) osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją tych osób posiadających kartę parkingową wydaną w oparciu o przepisy prawa w miejscach do tego wyznaczonych;
2) kierujących pojazdami służb technicznych tylko i wyłącznie w trakcie wykonywania czynności służbowych;
3) kierujących pojazdami instytucji prowadzących statułową działalność charytatywną lub opiekuńczą; 
4) przedsiębiorców wykonujący transport drogowy osób taksówką, w oczekiwaniu na pasażera lub w związku z zakończeniem kursu i rozliczeniem pasażera na czas do 5 minut. 

Opłaty pobierane są w formie biletów parkingowych zakupionych w przeznaczonych do tego parkometrach lub u inkasenta operatora SPP. 

Oceń artykuł: 10 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)