Pilotaż Centralnej e-Rejestracji. Jakie badania i świadczenia obejmie?
fot. pixabay
24 sierpnia wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie# pilotażu Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji). Pilotaż obejmie świadczenia kardiologiczne oraz badania w ramach programów profilaktycznych: mammografię i cytologię.
Placówki, które realizują te świadczenia w ramach NFZ już wkrótce będą mogły zgłaszać się do udziału.
Pacjenci będą mogli skorzystać z Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji) dopiero po udostępnieniu terminów (grafików) przez placówki medyczne.
Zapraszamy na cykliczne webinary. NFZ będzie przesyłał linki do spotkań placówkom, które udzielają świadczeń objętych pilotażem.
Dlaczego warto wziąć udział w pilotażu
Pilotaż jest doskonałą okazją, aby przetestować działanie nowej funkcjonalności oraz przygotować się na docelowe wdrożenie Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji).
Placówki medyczne muszą zintegrować swój system informatyczny z systemem e-zdrowia P1, aby udostępnić terminy świadczeń w e-rejestracji. To wymaga czasu, zaangażowania personelu placówek medycznych i nakładów finansowych.
Podmioty, które będą realizowały pilotaż otrzymają wsparcie finansowe, które zrekompensuje koszty m.in. integracji systemu IT z Centralną e-Rejestracją. Każdy z nich otrzyma też ryczałt jednorazowy za przekazanie danych do e-rejestracji i miesięczny na podstawie liczby zrealizowanych świadczeń umówionych przez e-rejestrację.
Więcej informacji o e-rejestracji w zakładce Centralna e-Rejestracja
Jak wziąć udział w pilotażu
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpocznie nabór placówek do pilotażu i podpisywanie umów po wejściu w życie zarządzenia prezesa NFZ w tej sprawie.
Zasady naboru oraz udziału w pilotażu zostaną udostępnione na stronie NFZ.
Webinary
Zapraszamy do udziału w cyklicznych webinariach dotyczących Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji), na których przedstawimy zasady jej funkcjonowania, zasady naboru do pilotażu i wsparcia technicznego placówek, które będą w nim uczestniczyć.
Webinary będą odbywały się w każdy wtorek.
Pierwszy webinar jest zaplanowany na 20 sierpnia o godz. 14.00.
Spotkania będą przeznaczone dla placówek, które realizują świadczenia kardiologiczne oraz mammografię i cytologię. NFZ będzie przesyłał linki podmiotom, które udzielają świadczeń objętych pilotażem.
Podstawa prawna
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Urozmaicona śniadaniówka. Co powinno się w niej znaleźć?
W porannym pośpiechu trudno skomponować pożywne# drugie śniadanie dla dziecka? A jednak warto poświęcić temu chwilę zastanowienia.
(czytaj więcej)Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października
Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nie bądź bierny
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji#, gdy szybka reakcja otoczenia może uratować życie! Przypominamy o tym, świętując Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.
(czytaj więcej)Wędrówka wzdłuż Noteci. "Wiatr nam sprzyjał"
Kolejna wędrówka z cyklu #"Po Bezdrożach" za nami.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 13-08-2024 15:43:07 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!