Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
19 maja 2018

Piknik astronomiczny w Niedźwiadach

Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne zaprasza wszystkich chętnych do Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach na piknik astronomiczny który odbędzie się w sobotę 19 maja od godziny 17.00.

W programie pikniku m.in. zwiedzanie obserwatorium, wykłady, pokazy zdjęć oraz obserwacje przez znajdujący się w obserwatorium sprzęt optyczny.

Dla tych, którzy w sobotę nie będą mogli odwiedzić obserwatorium, pasjonaci astronomii z Niedźwiad przygotowali inną formę popularyzacji wiedzy o Wszechświecie. Otóż odwiedzą oni w dniach 21-25 maja z teleskopem pięć miejscowości w gminie Szubin, podczas których będzie można zobaczyć jak na dłoni m.in. Księżyc, Wenus oraz Jowisza wraz z jego największymi satelitami.

Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy. Szczegóły na plakatach.

materiał PPSAE

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Modne aranżacje
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Krzesło młodzieżowe
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zabieg parafinowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)