Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Pierwsze maski przeciwwirusowe z TZMO gotowe. Już trafiają do samorządów

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, których #produkcję uruchomiły kilka dni temu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO).

Pierwsze 10 tysięcy, zgodnie z najpilniejszymi potrzebami, trafia właśnie do pięciu największych miast województwa oraz starostw powiatowych w całym regionie. Samorządy lokalne wyposażą w nie m.in. pracowników służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługę transportu publicznego.

- Firmie należą się podziękowania za to, że błyskawicznie stworzyła i uruchomiła linię produkcyjną tych bardzo teraz potrzebnych środków ochrony osobistej. To są skuteczne maski, z podwójnym filtrem przeciwdrobnoustrojowym, który zatrzymuje 99 wirusów i baterii – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zdecydowaliśmy się na zakup i redystrybucję, bo sytuacja jest nadzwyczajna i nie można tego po prostu puścić na żywioł.

Urząd Marszałkowski przez kilka dni zbierał zapotrzebowania ze wszystkich 144 urzędów miast i gmin oraz 19 starostw powiatowych Kujaw i Pomorza. Teraz przekazujemy im, proporcjonalnie do zgłoszonych potrzeb, pierwszą dostawę. W ciągu dwóch dni trafi ona do pięciu największych miast - Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia – oraz starostw powiatowych w całym regionie – wszystkich, które zapotrzebowanie złożyły. Redystrybucja odbywa się zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.

TZMO produkuje obecnie 5 tysięcy masek dziennie. Mamy zapewnienie, że ta produkcja będzie rosła. Najpilniejsze potrzeby powinny zostać zaspokojone w ciągu 2-3 tygodni.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  NakłoHeavy , w dniu 27-03-2020 10:43:02 napisał:

  W Czechach każdy obywatel ma taką maskę otrzymać ale oczywiście nie u nas w kraju i nie za czasów tego chorego rządu...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (12)

  2616, w dniu 27-03-2020 11:28:50 napisał:

  Mylisz się panie NakłoHeavy ,Czesi maja maski tzw chirurgiczne a nie klasy ppp3, więc nie siej dziwnej propagandy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Rafał , w dniu 27-03-2020 19:28:21 napisał:

  To powini sprzedawać po normalnej cenie a nie za 30 zł dorabianie się na ludzkiej krzywdzie

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Lubię c2h5o2, w dniu 27-03-2020 21:57:21 napisał:

  My mamy czysty spirytus i to nas ratuje xd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Test amortyzatorów
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)