Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Pierwsza wizyta w laboratorium. Uczniów czeka praktyczna nauka zawodu

fot. powierzone

fot. powierzone

1 grudnia 2017 r. uczniowie III i IV klasy technikum weterynarii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych # im. W. Witosa w Samostrzelu gościli w Niezależnym Laboratorium Badawczym Nakle nad Notecią.

Wizyta będąca nawiązaniem współpracy miała na celu zapoznanie młodzieży z zakresem akredytacji laboratorium badawczego, tj. prowadzonymi badaniami chemicznymi, mikrobiologicznymi oraz badaniami właściwości fizycznych produktów rolnych i konsumpcyjnych przeznaczonych dla ludzi i zwierząt.

Młodzież pod opieką: Pani Eweliny Bromberek - Pełnomocnika ds. Jakości, Pana Karola Socha - Konsultanta ds. Prawa żywnościowego, Pani Joanny Kurzydło- Kierownika Pracowni mikrobiologicznej oraz Pani Małgorzaty Gajewskiej - zastępującej Kierownika Pracowni chemicznej, zaznajomiła się z metodami badania jakości środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego, jak: mięso i przetwory mięsne, wyroby garmażeryjne, ryby, przetwory rybne, środki żywienia zwierząt i inne.

Poznane już wcześniej na zajęciach lekcyjnych metody laboratoryjne: spektrofotometria, posiewy bakteriologiczne na podłożach płynnych i stałych, barwienie bakterii metodą grama, testy API, odczyn aglutynacji, ELISA, reakcje redox czy destylacja zostały w trakcie wycieczki zademonstrowane przez pracowników laboratorium.

Zaprezentowana wiedza teoretyczna, jak i praktyczna z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia i najnowszych technologii spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która z niecierpliwością czeka na pierwsze zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu.

materiał: Magdalena Wyczańska-Jabłkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)