Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 marca 2020

Pieniądze miały się pomnażać. Rzeczywistość okazała się inna

Wiele osób zastanawia się, gdzie zainwestować oszczędności, by mieć z tego zysk. #Różne firmy oferują tego typu usługi, jednak policjanci apelują o rozsądne podejście do tematu i przed przekazaniem swoich oszczędności nieznanym osobom, dokładne przemyślenie swoich decyzji.

Wiele podmiotów oferuje usługi polegające na pomnażaniu przekazanych im pieniędzy ze sporym zyskiem. Jednak zdarza się, że nasze oczekiwania są zgoła odmienne od sytuacji, jaka może nas spotkać.

Przykładem transakcji, która nie spełniła oczekiwań i nie przyniosła spodziewanych zysków może być przypadek mieszkanki powiatu nakielskiego, która po podjęciu decyzji o zainwestowaniu swoich oszczędności, nawiązała kontakt z firmą oferującą tego typu usługi za pośrednictwem Internetu. Wpłacane przez pokrzywdzoną systematycznie pieniądze miały się zgodnie z zawartą umową pomnażać, jednak rzeczywistość okazała się inna. Firma przyjęła pieniądze pokrzywdzonej, jednak nie wypłaciła żadnych zysków, a po żądaniu zwrotu zainwestowanej gotówki, nie oddała powierzonego jej wkładu.

Policjanci apelują, aby w każdym przypadku dobrze rozważyć w jaki sposób planujemy zainwestować naszą gotówkę i czy planowane inwestycje są bezpieczne.  

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)