Dziś mamy 22 maja 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

Pełen wrażeń wyjazd do Wiednia. Uczniowie zwiedzali ciekawe miejsca

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W dniach 08 – 12 maja ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – #Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła Wiedeń – stolicę Austrii.

W programie wyjazdu znalazły się nie tylko standardowe zabytki metropolii nad Dunajem,  jak: katedra św. Szczepana, pałace cesarskie Hofburg i Schönbrunn, ale również mniej uczęszczane miejsca: krypta cesarska w kościele Kapucynów, dom Mozarta, czy wnętrza Musikverein, gdzie odbywają się słynne koncerty noworoczne. Długo zapadnie w pamięci uczniów wizyta w polskim kościele św. Józefa na Kahlenbergu, gdzie zgromadzone są pamiątki związane z Janem III Sobieskim i Odsieczą Wiedeńską. Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w najstarszym europejskim ogrodzie zoologicznym Schönbrunn, wraz z kaktusiarnią i palmiarnią oraz wesołym miasteczku Prater, gdzie klasyka współgra z nowoczesnością.

Uczniowie mieli możliwość skosztowania specjałów kuchni austriackiej, odwiedzając jedną z najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni Cafe Central oraz gospodę Heuriger  w dzielnicy winiarzy na Grinzingu. Dla wielu uczniów niewątpliwą atrakcją był lot samolotem.                                                                                   

Wyjazd do Wiednia przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Marzena Sobieszczyk – Piekarska.

Materiał: Michał Wiśniewski                                                                            

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)