Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2019

Paweł Kiepiela nie miał żadnego rywala. Mieszkańcy Szczepic już po zebraniu wyborczym

fot.BG

fot.BG

55 mieszkańców przybyło do świetlicy wiejskiej#, aby wybrać swoich reprezentantów na kolejną 5 – letnią kadencję. W obu przypadkach, głosowanie było tylko formalnością.

Zebranie rozpoczęło się od sprawozdania sołtysa Pawła Kiepieli za minioną kadencję – Dziękuję wszystkim za tą 4 – letnia kadencję. Bardzo się cieszę z tego co udało się zrealizować ale w dalszym ciągu mamy cele, które będą zrealizowane – podsumował. W związku z tym, że mieszkańcy musieli wybrać nowego gospodarza wsi, niezbędne było zgłoszenie minimum jednego kandydata. Wybór nie był trudny, a jedyną osobą zgłoszoną był obecny sołtys, który wyraził zgodę. Następnie powołano komisję skrutacyjną, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. W jej składzie znaleźli się: Teresa Tyda, Monika Meller i Marcin Bagnerowski. Z racji braku jakiegokolwiek rywala na stanowisko sołtysa, Paweł Kiepiela stosunkiem głosów 52 – 3 został wybrany na kolejną kadencję. Najważniejszy punkt zebrania wyborczego został zrealizowany ale żeby można było uznać je za zakończone, niezbędne było powołanie rady sołeckiej. Zanim jednak do tego doszło, mieszkańcy przegłosowali ustawę, która zmniejsza liczbę jej członków z siedmiu do sześciu. W tym przypadku również zgłosiła się minimalna liczba kandydatów, a więc głosowanie również było formalnością. Przez najbliższe 5 lat sołtysa będą wspierać: Dorota Flig, Iwona Lewandowska, Katarzyna Winiaszewska, Agnieszka Nowak, Małgorzata Szczukowska i Krzysztof Meller.

Po zakończeniu części wyborczej, nastąpiła miły akcent w postaci wzajemnych podziękowań oraz wręczania kwiatów.

W otwartej dyskusji mieszkańcy jak to bywało w wielu sołectwach poruszyli temat dróg, które nie są w najlepszym stanie. – Pojawię się na tzw. wizji lokalnej. Objedziemy wszystkie drogi, a potem zaczniemy działać – uspokajał burmistrz Marek Szaruga.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  mieszkaniec, w dniu 13-04-2019 16:52:10 napisał:

  A gdzie pozostali mieszkańcy, którzy są przeciwko i tak komentują, a jak wybór sołtysa to ich nie ma???!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Michal, w dniu 13-04-2019 19:04:51 napisał:

  Nic niejest robione nawet placu zabaw dla dzieci nieumia zrobić

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Jurek, w dniu 13-04-2019 21:30:00 napisał:

  Za czasów Krzysztofa Było lepiej więcej się robiło chyba każdy to widzi !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  K, w dniu 14-04-2019 08:57:08 napisał:

  Oj hejterzy hejterzy,po co to robicie? Rozumirm ze boli ale nie przesadzajcie,zajmijcie sie czyms,mogliscie wystawic kogos ale dobrze wiedzieliscie ze ludzie widza co jest robione I to sie ceni w ludziach I szacunek dla nich,a wy jak chcecie mizecie sie tez wykazac ale po co prawda?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Usta - powiekszanie
Narożniki
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Makijaż na każdą okazję
Zabiegi dla panów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)