Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2019

Patriotycznie w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Lekcja patriotyzmu w terenie

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. # "Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka - w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z okazji zbliżających się świąt Flagi i Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się kolejne przedsięwzięcia.

W czwartek, 25 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej "Gromadka Kubusia Puchatka" udały się na lekcję patriotyzmu w terenie. W ramach spaceru odwiedziły Burmistrza Kcyni Marka Szarugę w jego gabinecie, zwiedziły salę posiedzeń, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej oraz ważne uroczystości, jak również zatrzymały się przy miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W centralnym punkcie miasta ustawiony jest obelisk upamiętniający Powstanie Wlkp., przy którym dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o powstaniu. Pomocą w oprowadzeniu po urzędzie służyła p. Justyna Makarewicz. W piątek, 26 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne brały udział w warsztatach patriotycznych, podczas których wykonały piękne elementy związane z symbolami naszej Ojczyzny. Wykorzystane zostały zakupione do tego materiały, w tym m.in. patriotyczne kolorowanki i gry. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)