Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2019

Patriotycznie w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Lekcja patriotyzmu w terenie

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. # "Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka - w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z okazji zbliżających się świąt Flagi i Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się kolejne przedsięwzięcia.

W czwartek, 25 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej "Gromadka Kubusia Puchatka" udały się na lekcję patriotyzmu w terenie. W ramach spaceru odwiedziły Burmistrza Kcyni Marka Szarugę w jego gabinecie, zwiedziły salę posiedzeń, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej oraz ważne uroczystości, jak również zatrzymały się przy miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W centralnym punkcie miasta ustawiony jest obelisk upamiętniający Powstanie Wlkp., przy którym dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o powstaniu. Pomocą w oprowadzeniu po urzędzie służyła p. Justyna Makarewicz. W piątek, 26 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne brały udział w warsztatach patriotycznych, podczas których wykonały piękne elementy związane z symbolami naszej Ojczyzny. Wykorzystane zostały zakupione do tego materiały, w tym m.in. patriotyczne kolorowanki i gry. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)