Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
22 padziernika 2018

"Paterek 1939". Promocja książki w muzeum

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w # Bydgoszczy zapraszają na promocję książki Tomasza Cerana pt. "Paterek 1939. Zbrodnia i pamięć".

Książka ta jest pierwszą publikacją opisującą zbrodnię, której dopuścili się jesienią 1939 r. w Paterku członkowie niemieckiej organizacji Selbstschutz Westpreussen.  Publikacja zawiera opis zbrodni w Paterku jako element planowej, zakrojonej na szeroką skalę Zbrodni Pomorskiej 1939, w wyniku której zginęło ok. 30 tysięcy Polaków.

Autor publikuje m.in. nieznane szerzej relacje świadków oraz dokumentację fotograficzną z ekshumacji przeprowadzonej w 1945 r.

materiał: Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)