Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2018

Parking będzie wyłączony z użytku. Gdzie zostawić auto?

fot. LK

fot. LK

Do końca sierpnia 2018 roku ma zostać przebudowany parking przy Placu Wolności #w Szubinie. Prace mają rozpocząć się w czerwcu. Pojawia się więc pytanie: gdzie zostawić samochody?

Parking przy Placu Wolności to jeden z największych parkingów w Szubinie. To tam zostawia się samochody, by spokojnie dojść na zakupy do pobliskich marketów czy mniejszych sklepów, załatwić sprawy na poczcie, w sądzie, urzędzie, szkole, banku. Tam także zostawiają swoje auta wierni przyjeżdżający na mszę do kościoła św. Andrzeja Boboli. Parking spokojnie pomieści około 70 aut.

Jego stan pozostawia wiele do życzenia (piach, dziury, kamienie), więc gmina podjęła decyzję o przebudowie. Ma tu powstać parking wraz z drogą wewnętrzną do obsługi o konstrukcji nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz chodniki z tego samego materiału. Stanie tam także szalet publiczny, w związku z czym trzeba będzie dokonać przyłącze wody, energetyczne i kanalizację sanitarną. Zbudowana zostanie też kanalizacja deszczowa, staną 4 nowe słupy oświetleniowe. Aby podtrzymać istniejącą tam skarpę, zostanie zbudowany murek oporowy. Nie zabraknie także stojaków na rowery i koszy na odpadki. To ogromna zmiana w stosunku do obecnego stanu parkingu.

A co zrobić z samochodami na czas remontu? - Parking będzie całkowicie wyłączony z użytku. Mieszkańców będziemy prosić o dużo cierpliwości i zrozumienia. Bierzemy pod uwagę możliwość zostawiania samochodów na targowisku miejskim przy ulicy Winnica, oczywiście z wyjątkiem godzin dopołudniowych w środy i soboty, kiedy odbywa się targ – informuje zastępca burmistrza Wiesław Stepczyński.

Wykonawcą robót jest firma ogólnobudowlana Invest Bud Kinga Mokosa-Paszkiet z Wolwarku. Wartość inwestycji to 594.203 zł.

Oceń artykuł: 21 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -31 (39)

  PIS, w dniu 10-06-2018 09:12:04 napisał:

  No to uwaga na ukraińców, którzy będą pracować przy tej budowie. Uwaga na telefony, portfele, rzygi na chodniku i wszędzie walające się śmieci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (18)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 11-06-2018 12:20:25 napisał:

  Szanowna Internautko / Szanowny Internauto: PIS, czy też PO, Nowoczesna, Kukiz'15, PSL, SLD bądź SIS! Podpisywanie się skrótem jakiegokolwiek ugrupowania politycznego to moim zdaniem zbyt gruby żart :(

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Rej, w dniu 14-06-2018 23:31:37 napisał:

  Nie krytykowac bo szkoda czasu trzeba ludziom ułatwić życie a nie narzekać i utrudniać wszystko. Są tacy którym nic się nie podoba.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  henrej, w dniu 15-06-2018 13:13:14 napisał:

  Jako wyborcy cieszymy się z podejmowanych działań przez Pana Burmistrza. Wybrany został po to, by zaprowadził nowy porządek i ład w całej gminie. Mamy nadzieję, że jego jesienią zostanie wybrany na następną kadencje. Dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Wierni Panu Burmistrzowi wyborcy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Kanapa
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Makijaż ślubny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)