Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Pandemia wpływa na ruch na drogach. Mniej kolizji i wypadków w powiecie

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Apele o pozostanie w domach, ograniczenie liczby spotkań i praca zdalna w #związku z pandemią koronawirusa przyczyniły się do zmniejszenia ruchu na drogach, co przełożyło się na spadek liczby wypadków i kolizji.

Koronawirus zmienił codzienność większości mieszkańców polskich miast. Niektórzy z utęsknieniem oczekują końca społecznej kwarantanny, ale nikt nie wie jeszcze kiedy ta chwila nastąpi. Mimo wszystko, zmiana trybu pracy i ograniczenie liczby spotkań ma również pozytywne skutki. Ruch w wielu miastach znacząco się zmniejszył, co poskutkowało ograniczeniem korków, a także spadkiem liczby kolizji i wypadków drogowych.

Jak jest w powiecie nakielskim? Od początku marca doszło do 59 kolizji, wypadków nie odnotowano. W tym samym okresie w roku 2019 policja odnotowała 80 zdarzeń, w tym 4 wypadki i 76 kolizji. Oznacza to spadek o 21 zdarzeń. – W ocenie policjantów pracujących na drogach, ruch jest mniejszy - podkreśla rzecznik prasowa KPP Nakło podkom. Justyna Andrzejewska. Informacji tych jednak nie potwierdzają statystyki, gdyż policja nie prowadzi pomiaru ruchu, jednak gołym okiem widać, że w miastach nie tworzą się korki, nawet w godzinach szczytu.

Na tym samym poziomie względnie pozostaje natomiast interwencyjność. - W czasookresie 1.03.19-26.03.19 policjanci na terenie powiatu nakielskiego przeprowadzili 672 interwencje. W tym samym czasie roku 2020 interwencji przeprowadzono 631 – informuje podkom. Justyna Andrzejewska.

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Debeściak, w dniu 27-03-2020 21:06:48 napisał:

    To fakt, wracając z Warszawy rzeczywiście ruch mniejszy na dk nr 10 spokojnie można jechać ,za to po wjeździe na drogę z Łochowa do Nakła ok 22 bez zmian wyprzedzaniu wymuszanie zajeżdżanie .....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)