Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2020

Pan Policjant w grupie Promyczków. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł # Pan Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Przypomniał nam podstawowe zasady ruchu drogowego, powiedział również w jaki sposób mamy zachować się przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Aby jeszcze lepiej zobrazować dzieciom grożące niebezpieczeństwa, dzielnicowy Mateusz Wawrzyniak Komisariatu Policji w Szubinie pokazał dzieciom film o sierżancie Poli. Główny bohater miś tłumaczył dzieciom w jaki sposób zachować się na pasach, że nie mają rozmawiać z obcymi, nie przyjmować od nikogo prezentów.

Mówił również, że dobrze jest ustalić z rodzicami swoje Hasło, w razie potrzeby, a także uwrażliwił, że przed rodzicami i opiekunami dzieci nie powinny mieć żadnych sekretów!

Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od dzielnicowego światełko odblaskowe i tarczę do ćwiczeń manualnych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek miłego gościa.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 64 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)