Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

"Pamiętać i ocalić od zapomnienia". Wycieczka w ramach projektu edukacyjnego

fot. pow.

fot. pow.

29 października br. uczniowie klasy VIII A Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle# wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim w ramach realizowanego projektu klasowego pt.” Pamiętać i ocalić od zapomnienia. W 80. rocznicę Zbrodni Pomorskiej” odwiedzili Bydgoszcz.

Wycieczka rozpoczęła się na Wyspie Młyńskiej oraz w katedrze. Przy pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej na Rynku uczniowie zapalili znicze i wysłuchali historii aresztowań i egzekucji bydgoszczan w pierwszych tygodniach wojny. Głównym celem wyjazdu było jednak odwiedzenie Izby Pamięci Męczenników w Wyższym Seminarium Duchownym.

Ks. dr Paweł Hoppe zapoznał uczniów z losami duchowieństwa dawnej Diecezji Gnieźnieńskiej podczas II wojny światowej oraz przybliżył postacie bł. Michała Kozala i bł. Franciszka Dachtery – męczenników z Dachau, a kleryk Daniel – student V roku opowiedział o istocie powołania, życiu seminarzystów i specyfice studiów filozoficzno – teologicznych. Dla wielu ósmoklasistów była to pierwsza wizyta w murach wyższej uczelni.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Kinga Mrotek.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na jego komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)