Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2020

Pamięć o ofiarach powstania. Wystawa w nakielskiej bibliotece

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

1 sierpnia 2020 r. upływa 66 rocznica wybuchu# Powstania Warszawskiego. Jest ono uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Pamięć o bohaterstwie i ofiarach powstania nie była możliwa po 1945 r. z przyczyn politycznych.

Dopiero od momentu otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego w 2004 r. rozpoczyna się stopniowy proces przywracania pamięci temu wydarzeniu. W 2009 r. Sejm RP z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego jako święto państwowe, obchodzone 1 sierpnia.

Z tej okazji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią przygotowała okolicznościową wystawę, którą można obejrzeć w oknie Wypożyczalni Ksiązek dla  Dorosłych, przy ul. Dąbrowskiego 20/22.

Materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)