Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2020

Pacjenci niezbyt często wypożyczali książki. Filia została zlikwidowana

fot. arch.

fot. arch.

Od nowego roku nie można już wypożyczyć książek w filii szpitalnej nakielskiej #Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W połowie roku radni przystali na zamiar likwidacji przyszpitalnej filii nakielskiej biblioteki. Na tę decyzję nałożyło się kilka powodów. Przede wszystkim, pomieszczenie gdzie znajdował się oddział nakielskiej książnicy na terenie szpitala był w złym stanie technicznym. Ponadto ten oddział biblioteki był czynny tylko dwie godziny dziennie i pacjenci niezbyt często go odwiedzali. Zatrudniona na 1/4 etatu bibliotekarka w lipcu przeszła na emeryturę. Wobec tego uznano, że dalsza działalność filii nie ma sensu. Opinię na temat planowanej likwidacji musiała wydać jeszcze Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, która przystała na tę decyzję nakielskich radnych. Filia przestała istnieć 31 grudnia 2019 roku, a cały zgromadzony w niej księgozbiór oraz majątek zostały przejęte przez PiMBP w Nakle.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  szynka, w dniu 11-01-2020 16:33:20 napisał:

  Tam tylko stoisko z modlitewnikiem , różańcem oraz chusteczkami do otarcia łez spełniło by oczekiwania Większości Petentów.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Pawel, w dniu 11-01-2020 17:44:52 napisał:

  Szpital polecam też zlikwidować... Fatalna placówka.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Mieszkaniec Nakla, w dniu 11-01-2020 22:49:47 napisał:

  Nawet nie wiedziałem, że w tym szpitalu takie atrakcje były

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kadawka, w dniu 12-01-2020 12:44:13 napisał:

  Wyburzyć wszystkie budynki na tym terenie, a na ich miejscu postawić porządny szpital.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Bon upominkowy
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Lipoliza injekcyjna
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Usługi transportowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)