Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Owocowo-warzywny dzień. Przedszkolaki przez zabawę wzbogaciły swoją wiedzę

fot. powierzone

fot. powierzone

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Staramy się jeść dużo świeżych # owoców i warzyw.

8 października ślesińskie przedszkolaki zostały zaproszone do Wiejskiego Domu Kultury na „Dzień owocowo-warzywny”. Na miejscu przywitała nas pani Agnieszka, która przygotowała dla nas kilka niespodzianek. Braliśmy udział w "owocowym-warzywnym konkursie", odgadując zagadki, w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt”Warzywa”, kolorowaliśmy obrazki oraz wspaniale bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych.  

Dzięki temu świętu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat warzyw i owoców, dowiedziały się, że są one doskonałym źródłem witamin i cennych składników i pyszniejsze są niż słodycze.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)