Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 października 2018

Owocowo-warzywne cuda. Przedszkolaki wykonały sałatkę i sok

fot: Przedszkole w Ślesinie

fot: Przedszkole w Ślesinie

W ostatnich dniach na zajęciach dzieci w Przedszkolu w Ślesinie zgłębiały wiadomości na #temat owoców i warzyw. Wzięły czynny udział w cyklu zabaw edukacyjnych z serii ,,Witaminki ukryte w owocach i warzywach czyli coś dla chłopca i dziewczynki”.

Przedszkolaki zdobywały cenną wiedzę poprzez samodzielnie wykonywanie doświadczeń, pracowały z konkretnymi owocami i warzywami, segregowały według wskazanych kategorii, wykorzystały zmysły dotykania, smakowania, wąchania oraz kosztowania tego, co zapewnia nam zdrowie i odporność, niezwykle cenne zwłaszcza w okresie jesiennym.

Nasze przedszkolaki dzięki zabawom dydaktycznym  poznały także pojęcie warzyw i owoców sezonowych, ich główne zalety oraz możliwości wykorzystania i przetwarzania na zimę. Jako podsumowanie ,,Słoneczka” wykonały taniec w parach o ,,Małym czerwonym jabłuszku”, a następnie przystąpiły do krojenia owoców przyniesionych przez siebie do przedszkola. W efekcie z niewielką pomocą pani wszystkie dzieci wykonały sałatkę owocową. Natomiast ,,Jeżyki” wykonały sok owocowo-warzywny ze zgromadzonych składników takich jak: jabłka, gruszki, pomarańcze, banany, kiwi, brzoskwinie, śliwki, nektarynki oraz marchewki. Przedszkolaki z ogromnym zapałem wrzucały poszczególne owoce do sokowirówki, aby po kilku minutach móc się cieszyć świeżym i pełnym witamin sokiem.

materiał:  Magdalena Zakurzewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)