Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Otwarto wystawę plenerową. Przyjdź na szubiński Rynek

Od początku września na szubińskim rynku można zwiedzać wystawę plenerową # przygotowaną przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna pt. A WIĘC WOJNA.

Wystawa przygotowana przez Muzeum została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu ,,Patriotyzm Jutra''. Premiera wystawy miała miejsce 1 września 2019 r. podczas uroczystości 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

II wojna światowa dla mieszkańców powiatu szubińskiego rozpoczęła się 1 września 1939 r. wraz z pojawieniem się kolumn samochodów ciężarowych i osobowych oraz wypełnionych po brzegi dobytkiem wozów mieszkańców terenów przygranicznych. Kilka dni później, 5 września, pierwsze oddziały wkroczyły do Kcyni, później do Szubina, 6 września do Rynarzewa. Koncepcja, treść, układ graficzny: Kamila Czechowska; korekta: Katarzyna Tatar; zdjęcia: Ewelina Adamczewska, Piotr Adamczewski, Piotr Bembenek, Kamila Czechowska, Jan Głodek, Aleks Janowiak, Tomasz Leśniewski, Cezary Polański, Bartosz Szymczak, Katarzyna Tatar. Zdjęcia i reprodukcje ze zbiorów Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 14-09-2019 19:55:09 napisał:

  Aby zostały uchronione obrazy potrzebny jest monitoring

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Piotr, w dniu 16-09-2019 07:12:58 napisał:

  Po co monitoring ...? Przecież wiadomo że nie niszczy się cudzego a tym bardziej publicznego. Chyba wszyscy jesteśmy tego świadomi. A czy Ci którzy to niszczą stają się lepsi.... czy myślą ze mają lepsze uznanie u kolegów czy koleżanek..... ????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble kuchenne
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pieczątki Colop
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)