Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Otwarto wystawę plenerową. Przyjdź na szubiński Rynek

Od początku września na szubińskim rynku można zwiedzać wystawę plenerową # przygotowaną przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna pt. A WIĘC WOJNA.

Wystawa przygotowana przez Muzeum została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu ,,Patriotyzm Jutra''. Premiera wystawy miała miejsce 1 września 2019 r. podczas uroczystości 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

II wojna światowa dla mieszkańców powiatu szubińskiego rozpoczęła się 1 września 1939 r. wraz z pojawieniem się kolumn samochodów ciężarowych i osobowych oraz wypełnionych po brzegi dobytkiem wozów mieszkańców terenów przygranicznych. Kilka dni później, 5 września, pierwsze oddziały wkroczyły do Kcyni, później do Szubina, 6 września do Rynarzewa. Koncepcja, treść, układ graficzny: Kamila Czechowska; korekta: Katarzyna Tatar; zdjęcia: Ewelina Adamczewska, Piotr Adamczewski, Piotr Bembenek, Kamila Czechowska, Jan Głodek, Aleks Janowiak, Tomasz Leśniewski, Cezary Polański, Bartosz Szymczak, Katarzyna Tatar. Zdjęcia i reprodukcje ze zbiorów Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 14-09-2019 19:55:09 napisał:

  Aby zostały uchronione obrazy potrzebny jest monitoring

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Piotr, w dniu 16-09-2019 07:12:58 napisał:

  Po co monitoring ...? Przecież wiadomo że nie niszczy się cudzego a tym bardziej publicznego. Chyba wszyscy jesteśmy tego świadomi. A czy Ci którzy to niszczą stają się lepsi.... czy myślą ze mają lepsze uznanie u kolegów czy koleżanek..... ????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Usta - powiekszanie
Pomoc drogowa
Nowoczesny styl
Remonty mieszkań
Lakiernictwo
Budowa hal
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)