Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

01 lutego 2019

Otwarte wykłady dla uczniów. Poszerzanie wiedzy zawodowej młodzieży

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

Uczniowie klas 2 i 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik obsługi turystycznej nakielskiego # Staszica dnia 31 stycznia br. wzięli udział w otwartych wykładach organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Bydgoszczy.

Przyszli specjaliści turystyki wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy, pt. "Sanus Per Aquam (SPA) - czy musimy się myć? Turystyka a kultura kąpieli", wygłoszony został przez dr Wieńczysława Gierańczyka, a dotyczył kwestii powszechnie znanej – znaczenia wody dla ludzkiego organizmu i dla turystyki uzdrowiskowej. Prowadzący tę część zajęć przedstawił zagadnienie bardzo wnikliwie, wzbogacając wykład wieloma ciekawostkami, stąd też udało mu się wzbudzić zainteresowanie słuchaczy.

Drugi wykład pt. "Namibia - pustynny kraj na krańcu Afryki " został wygłoszony przez dr Zdzisława Preisnera, geografa, podróżnika, pasjonata historii dawnych cywilizacji, religii i współczesnych kultur na świecie. W trakcie tej prelekcji uczniowie mieli okazję usłyszeć o urokach wyprawy do Afryki południowo - zachodniej. Wspaniałe zdjęcia i ciekawe opowieści były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii.

Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Bankową uczniowie "Staszica" mogą poczuć smak prawdziwego, studenckiego życia, uzyskują możliwość poszerzania swojej wiedzy i kompetencji zawodowych, a jednocześnie zarażają się pasją podróżowania, rozbudzają swoją ciekawość świata.

Organizatorem wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów turystycznych.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)