Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 maja 2020

Otwarte studzienki na terenie starej oczyszczalni. Kiedy dojdzie do tragedii?

fot. Internautka

fot. Internautka

Internautka zwraca uwagę na stan starej oczyszczalni w Rozwarzynie. Treść wiadomości poniżej.

Zwracam się o upowszechnienie mojego apelu odnośnie starej oczyszczalni w Rozwarzynie. Oczyszczalnia jest nieczynna od kilkunastu lat. Z tego co widać na załączonych zdjęciach, obiekt został rozkradziony z płotu i bramy oraz z rzeczy, które zapewniały bezpieczeństwo, takich jak drzwi, pokrywy przykrywające przeręble. Budynek obecnie jest otwarty, a w nim znajdują się otwory (w podłodze), które nie są zabezpieczone. Szacuję głębokość 6-10 m w dół. Wszystko to do czasu, gdy coś się stanie. Często słychać i również widać dzieci oraz młodzież tam siedzącą. 

Materiał: Internautka

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Interesant, w dniu 05-05-2020 19:32:11 napisał:

  Dziękuję za wyjaśnienie co to za budowla za wiaduktem :) może ktoś przybliży historie tego budynku? Czego to była oczyszczania?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  hary, w dniu 05-05-2020 20:25:46 napisał:

  a kto ci tam każe chodzic? to teren prywatny każdy wchodzi tam na własną odpowiedzialność

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Ja, w dniu 05-05-2020 21:15:31 napisał:

  Jakiś czas temu było to rozbierane przez p Małek i malikowscy chyba pan Małek dostał to od zntku w jakimś rozliczeniu zabrali co warte na złom do paterka i od dała historia. Zabezpieczenie terenu należy do właściciela. Głoście temat na policję oni muszą podjąć interwencje i przyuczyć właściciela o prawidłowym zabezpieczeniu terenu. Swoją drogą potrafią dać mandat za brak tasiemki na budowach wykop piwnic a tu takie jamy są głębokie znam te tereny gdy to jeszcze działało tam po drugiej stronie jest deszczownia czy coś takiego wielkie podziemne pomieszczenie które spowalniało płynięcie wody deszczowej z zntku pozatym tamtędy można dojść do samego zntku wielki kanał deszczowy o pomieszczenie nazywało się puaskownik

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  ? , w dniu 05-05-2020 22:54:07 napisał:

  Trzeba to z eksplodować, to oczyszczania zntk była? Czy deszczówki?

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Gruby, w dniu 06-05-2020 07:30:52 napisał:

  Ty internauto po cholerę tam chodzisz tam jest wstęp wzbroniony

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Kosa, w dniu 06-05-2020 08:34:36 napisał:

  Dokladnie , zakaz wstepu , znaki a ta wlazi i to pewnie jeazcze ze swoimi dziećmi Czy byłaś zajarac wiadro z tatuażem? Ktoś wpadnie to będzie wiadomo żeby tam nie chodzić bo jest niebezpiecznie .

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Naklo, w dniu 06-05-2020 14:23:16 napisał:

  Przecież właścicielem tego terenu jest ZNTK Paterek tam zgłosić problem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Wow, w dniu 06-05-2020 16:34:49 napisał:

  Sieć kanalizacji deszczowej została doprowadzona od strony północnej z kierunku podczyszczalni w Rozawżynie. Istniejącą rura kanalizacyjna dochodząca na tereny przemysłowe posiada średnicę Ø 1600 mm. Czyli prawda że da się dojść do zntk tą rurą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Janek, w dniu 08-05-2020 09:57:36 napisał:

  Tam przecież nie można przebywać, bo jest zakaz wstępu. Mimo to jednak ludzie tam wchodzą, za nic mając istniejące niebezpieczeństwo. Wchodząc tam, robi się to na własną odpowiedzialność.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Grzesiek, w dniu 11-05-2020 15:09:33 napisał:

  Niezaleznie od tego, do kogo ten teren nalezy, to nie mozna pozwolic na to, by jakiekolwiek latwo dostepne dla ludzi miejsce bylo niebezpieczne i jednoczesnie niezabezpieczone. Oby odpowiednie sluzby szybko dotarły do właściciela, zanim dojdzie do tragedii.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kot , w dniu 22-05-2020 20:32:34 napisał:

  Kto to jest pan od alpak ? Czy tam nadal płynie deszczówka ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble młodzieżowe i dziecięce
Masaż leczniczy
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)