Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Otwarte Zawody Wędkarskie. Do wygrania był Puchar Burmistrza

fot. pow.

fot. pow.

Na akwenie wodnym PZW przy ulicy Bolesława Pobożnego w # Kcyni w dniu 3 maja 2019 r. z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja zostały przeprowadzone Otwarte Zawody Wędkarskie w kategorii junior i w kategorii senior o Puchar Burmistrza Kcyni.

Członkowie zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 92 w Kcyni i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kcyni prowadzili zapisy zawodników od godz. 6:00, a następnie dokonano losowania stanowisk. Łowiono ryby sportowo od godz. 7:00 do godz. 10:00.

W zawodach brało udział łącznie 29 zawodników. Podsumowania zawodów dokonano w imieniu Burmistrz Kcyni Pana Marka Szarugi. Wręczenia Pucharów zawodnikom za zajęte miejsca w Zawodach Wędkarskich dokonali prezes Jacek Gacki.

Wyniki i klasyfikacja kategorii junior:
I miejsce Kacper Guzek z wynikiem – 1,72 kg złowionych ryb;
II miejsce Adam Pawlicki z wynikiem – 1,67 kg złowionych ryb;
III miejsce Jakub Wadziński z wynikiem – 0,25 kg złowionych ryb.

Wyniki i klasyfikacja kategorii senior:
I miejsce Tomasz Mazur z wynikiem – 5,50 kg złowionych ryb;
II miejsce Sebastian Plewa z wynikiem – 2,38 kg złowionych ryb;
III miejsce Roman Mazur z wynikiem – 1,95 kg złowionych ryb.

Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Polski Związek Wędkarski Koło Nr 92 w Kcyni. Obiekt do zawodów przygotowali członkowie PZW Koło w Kcyni Panowie Dariusz Janowiak, Piotr Borzych i Grzegorz Guzek. Wszystkie złowione na zawodach ryby po ważeniu tradycyjnie trafiły na powrót do malowniczo położonego akwenu wodnego po kopalni gliny.

Zawody zakończono pieczeniem kiełbasek na przygotowanym ognisku i ich konsumowaniem oraz dyskusjami dotyczącymi wędkarstwa i gospodarowania na obiekcie jedynym takim w Kcyni.

materiał: Ryszad Hanioszyn 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)