Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Oszust podał się za pracownika urzędu. Senior stracił oszczędności

fot. archiwum

fot. archiwum

Policja przypomina, aby być czujnym i uważać na wizyty # nieznajomych. Niestety tej czujności zabrakło Seniorowi, któremu rzekomy urzędnik ratusza obiecał dotację unijną, po czym okradł 84-latka z oszczędności życia. Tylko ostrożność może nas uchronić przed działaniem tego typu oszustów.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (22.01.20) w jednym z bloków na Osiedlu B. Chrobrego w Nakle. Do mieszkania 84-latka zapukał nieznajomy mężczyzna podający się za pracownika nakielskiego ratusza. Na uwiarygodnienie swojego miejsca zatrudnienia okazał legitymację, ale tak naprawdę nie wiadomo do końca co to był za dokument. Z całą pewnością jednak wiadomo, że mężczyzna, który przyszedł do Seniora nie był żadnym urzędnikiem tylko zwykłym oszustem i złodziejem.

Rzekomy urzędnik oświadczył 84-latkowi, że przyznana mu została dotacja unijna jednak, aby otrzymać gotówkę musi mieć swój wkład. Niestety pokrzywdzony uwierzył oszustowi, a na dowód tego, że ma pieniądze, wyszukał z szafy swoje oszczędności i pokazał je mężczyźnie. Złodziej kazał Seniorowi podpisać dokument o przyznanym dofinansowaniu, zabrał oszczędności 84-latka i wyszedł zapewniając, że niebawem wróci. Oczywiście tak się nie stało i pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa.

Jak ustalili policjanci ten sam mężczyzna pod legendą urzędnika ratusza próbował wejść także do innych mieszkań. Na szczęście nie został wpuszczony.

Z racji tego, że Seniorzy rzadko śledzą bieżące informacje policjanci proszą, aby członkowie rodzin rozmawiali z nimi o niebezpieczeństwach związanych z wizytami nieznajomych. Warto przestrzegać, by nie wpuszczali obcych do mieszkań, a już w ogóle nie pokazywali miejsc, gdzie gromadzą oszczędności. Trzeba też przypominać, że wizyty urzędników, przedstawicieli wodociągów, spółdzielni mieszkaniowych czy innych instytucji są zazwyczaj zapowiadane wcześniej, choćby na ogólnodostępnych tablicach ogłoszeń.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)