Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

fot. pixabay

fot. pixabay

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego w ciągu ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści podający się za policjantów okradają seniorów często z oszczędności odkładanych przez wiele lat.

Przestępcy w rozmowach telefonicznych informują, że są policjantami prowadzącymi zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko oszustom. I mają informacje, że pieniądze rozmówcy są zagrożone, dlatego też muszą być natychmiast wypłacone z kont bankowych, po czym pozostawione we wskazanym miejscu bądź przekazane osobie, która się po nie zgłosi. Seniorzy chcąc pomóc rzekomym policjantom bezpowrotnie tracą oszczędności całego życia.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. Zwracamy się z prośbą także do rodzin osób starszych, by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich i uczulili ich na tego typu zachowania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci do prowadzonych działań nigdy nie angażują osób postronnych, nigdy też nie zwracają się o pieniądze.


Warto przypominać seniorom, aby w sytuacji kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o gotówkę, kontaktowali się z rodziną bądź też zgłaszali ten fakt na numer alarmowy policji.


materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)