Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Oświetlenie najważniejsze. Mieszkańcy podzielili 27 tys. zł

fot. LZ

fot. LZ

Smolniki to chyba najbardziej rozwleczona wieś w gminie Szubin. Choć problemów tam nie brakuje, bo wielu mieszkańców chciałoby porządną drogę dojazdową do domu i oświetlenie, to zebranie sołeckie, podczas którego dzielono fundusz sołecki, przebiegło w spokojnej atmosferze.

Zanim przystąpiono do podziału środków na rok 2020, sołtys wsi Iwona Lis poinformowała, że do wykorzystania w ramach tegorocznych środków jest jeszcze 9125 zł. Zaproponowała zakup lampy solarnej i tablicy informacyjnej. Wszyscy mieszkańcy obecni na zebraniu wyrazili na to zgodę.

A jak podzielono nowy fundusz?
1500 zł – promocja gminy,
8000 zł – kruszywo na drogi,
1200 zł – doposażenie OSP Szubin,
500 zł – zakup farby,
15 tys. 821,02 zł – oświetlenie wsi.
Razem to 27 tys. 21,02 zł. Podczas zebrania rozmawiano m.in. o możliwości zatrzymywania się autobusu szkolnego na ul. Łabiszyńskiej, o problemie z przekraczaniem prędkości (mieszkańcy dyskutowali nad pomysłem montażu spowalniaczy), dowiedzieli się także, że w październiku 2019 ruszy długo oczekiwana budowa wodociągu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ktos, w dniu 14-09-2019 09:11:10 napisał:

    Coz za ogromne pieniadze na inwestycje

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Lipoliza injekcyjna
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Budowa hal
Drobne naprawy
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)