Dziś mamy 14 grudnia 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2017

Ostatnie pożegnanie śp. Albina Splitt. Tłumy brały udział w ceremonii pogrzebowej

fot. MM

fot. MM

W środę, 6 grudnia w kościele pw. NMP w Nakle odprawiono mszę żałobną w intencji zmarłego # 2 grudnia śp. Albina Splitt. Po mszy, odbyła się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Trzeciewnicy.

Śp. Albin Splitt urodził się 14 stycznia 1964 roku. Przez trzy kadencje pełnił funkcję dyrektora ZSS w Karnowie. Jest wspominany jako człowiek służący radą i pomocą. Zmarły aktywnie uczestniczył nie tylko w życiu szkoły, ale także całego sołectwa Karnowo. Jako jedyny pod koniec sierpnia tego roku otrzymał Nagrodę Starosty Nakielskiego. Śp. Albin Splitt wraz z końcem roku szkolnego 2016/2017 przeszedł na emeryturę. Uczniowie i pracownicy szkoły żegnali go wówczas ze łzami w oczach.

W mszy świętej, na której zgromadziły się tłumy osób, obecna była rodzina, przyjaciele, uczniowie oraz znajomi Albina Splitt. Ks. proboszcz Andrzej Rumocki podczas trwania mszy świętej wspominał zmarłego: „Przez wiele lat, od początku istnienia tej parafii, czyli około 20 lat, znałem śp. Albina. Znałem go jako parafianina, który przychodził wraz z rodziną na mszę świętą, jeszcze do starej kaplicy. Był osobą głębokiej wiary. Był człowiekiem otwartym i oddanym swojej szkole i młodzieży, a także zatroskanym o rodzinę i najbliższych. Był to człowiek, który żył Bogiem.”

Ceremonię pogrzebową, w której uczestnioczyli tłumy ludzi, poprowadził ks. Jacek Salwa. Podczas trwania ceremonii, rodzice uczniów, rodzina oraz przyjaciele zmarłego, wspominali zmarłego. „Dyrektorze, panie Albinie – po raz pierwszy i jedyny zawiodłem się na panu, to nie miało być tak… Wierzyłem, byłem przekonany, że pan niespotykaną siłą swojego pięknego charakteru, z tym niezwykłym kochaniem życia, energią i aktywnością, uczciwością i przyzwoitością, determinacją w realizowaniu wyznaczonych celów, pasją i miłością do ludzi, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących, pokona podstępnego i niedobrego przeciwnika, którym okazała się tak ciężka choroba. Ta przegrana jest irracjonalna, nie da się jej pojąć, zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować. Niestety na zawsze zgasł ten błysk w pana oczach, który widzieliśmy wszyscy na co dzień. Dzisiaj, w tak szczególnym dniu, chciałbym Panu jeszcze raz za wszystko podziękować. Za optymizm, za ciężką pracę oraz za to, że mieliśmy szczęście z panem współpracować. Śp. Albin Splitt był dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie od 2004 roku. Był nagrodzony brązowym krzyżem zasługi oraz srebrnym medalem za długotrwałą służbę. Do końca swojej zawodowej aktywności, trzykrotnie honorowany był przez organ prowadzący szkołę nagrodą starosty nakielskiego. Panie dyrektorze, dzisiaj na tym cmentarzu żegna pana rodzina, przyjaciele i znajomi. Są tu reprezentanci całej nakielskiej powiatowej oświaty. Wszyscy możemy być dumni ze śp Albina Splitta, jednakże wciąż nieustannie powracają pytania: Dlaczego teraz? Dlaczego tak szybko?” – takimi słowami pożegnał zmarłego starosta nakielski Tomasz Miłowski.

Śp. Albin Splitt zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 2 grudnia w wieku 53 lat.

 

Oceń artykuł: 17 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    nn, w dniu 07-12-2017 00:11:27 napisał:

    (*)(*)(*)(*)(*)(*)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Badania techniczne
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)