Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Ósmoklasiści zapoznali się ze szkołą. Drzwi otwarte w szubińskim liceum

fot. pow.

fot. pow.

Wiele atrakcji przygotowano dla ósmoklasistów podczas# drzwi otwartych 17 czerwca 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

W auli szkoły uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną liceum na nadchodzący rok szkolny oraz poćwiczyli dykcję wraz z aktorami szkolnego Teatru Meandry. W sali gimnastycznej obejrzeli pokaz samoobrony i technik interwencji oraz ćwiczenia składające się na tor policyjny, które przygotowane zostały przez klasy o profilu prawno-policyjnym. Uczniowie klas o profilu biologiczno-medycznym zaprezentowali natomiast pracownie tematyczne, widowiskowe doświadczenia chemiczne i pokaz drużyny sanitarnej działającej w naszej szkole.

Ósmoklasiści zapoznali się także z projektami unijnymi realizowanymi w naszej szkole w ramach programu Erasmus+. Mogli również popracować na ipadach, które na co dzień wykorzystywane są na różnych lekcjach w szubińskim liceum. Mieli także możliwość poćwiczenia na wirtualnej strzelnicy oraz podziwiania naszych mistrzów w pokazach szachowo-warcabowych.
Cieszymy się, że mogliśmy gościć przyszłych uczniów w naszych murach.

Czekamy na Was we wrześniu!

Materiał: A.Marchlewska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)