Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Osiedle z nowym przewodniczącym. Mieszkańcy zgłosili poważny problem

fot. MM

fot. MM

Okres zebrań sprawozdawczo-wyborczych trwa w najlepsze. Tym razem to mieszkańcy osiedla # „Stare Miasto” zgromadzili w urzędzie miejskim w Mroczy, by wyłonić spośród siebie nowego przewodniczącego zarządu.

Gdy głos zabrał dotychczasowy gospodarz osiedla i jednocześnie mrotecki radny Marek Kowalkowski jasne już było, że osiedle będzie miało innego przewodniczącego. – Dziękuję wszystkim za współpracę przez te wszystkie lata i życzę samych sukcesów osobie, która przejmie po mnie tą zaszczytną funkcję. Postanowiłem, że nie będę kandydował w dzisiejszych wyborach – poinformował.

Następnie radny Kowalkowski wygłosił krótkie sprawozdanie z działalności zarządu, po czym dalszą część spotkania poprowadził kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej Krzysztof Wiese. Po ukonstytuowaniu się komisji wyborczej w składzie: Marian Dąbrowski (przewodniczący), Marek Kowalkowski oraz Ewa Zięba.

Na sali pojawiło się zaledwie 29 mieszkańców uprawionych do głosowania. Funkcję przewodniczącego zarządu zechciało objąć dwóch panów: Patryk Korpal oraz Edmund Klóska. Po podliczeniu głosów, większość z nich uzyskał Patryk Korpal (18 głosów) i tym samym pokonał w wyborach byłego radnego (11 głosów).

W dalszej kolejności uformował się skład zarządu osiedla, w który weszli: Jan Polewczyński, Sebastian Sobieszczyk, Piotr Żerdziński oraz Marian Glazik. Ostatnim, równie ważnym punktem zebrania były wolne głosy i wnioski. Obecne na zebraniu osoby zgłosiły jeden problem, który jest odczuwalny przez każdą z nich – chodzi o parkowanie samochodów na ulicach Kościelnej, Żabiej oraz Ogrodowej, co często powoduje spore problemy w ruchu drogowym.

Mieszkańcy twierdzą, że liczba aut parkujących przy wspomnianych ulicach drastycznie zwiększyła się przez wprowadzenie płatnego parkingu na Placu Pierwszego Maja. W związku z tym, część kierowców postanowiła skorzystać z darmowej opcji parkowania na sąsiednich ulicach, co bardzo nie podoba się tamtejszym mieszkańcom. 

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  gość, w dniu 11-01-2019 16:12:28 napisał:

  no i ciągłe bezpłatne parkowanie na drodze(chyba już prywatnej) dojazdowej do sklepów wzdłuż rynku

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Jp, w dniu 11-01-2019 16:30:12 napisał:

  Czas był już na zmianę bo Pan Kowalkowski też szału nie robił a Pan Klóska znowu porażka mieszkańcy tego osiela poznali się na tym Panu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -6 (10)

  Edziu, w dniu 11-01-2019 17:26:20 napisał:

  Odrobinski znów w mundurku, taki stary a wciąż się bawi w udawanie żołnierzyka...

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Zibi, w dniu 11-01-2019 22:15:37 napisał:

  Żona pracuje w urzędzie znowu swój będzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (5)

  Koko, w dniu 12-01-2019 08:42:41 napisał:

  Gratuluję debili w zażądzie!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  zulus, w dniu 13-01-2019 12:08:04 napisał:

  ...DO PRACY A NIE ZYC Z PODATKOW..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Krzesło młodzieżowe
Budowa hal
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble pokojowe
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)