Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Olimpiada Solidarności. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii Polski

fot. Violetta Hejza

fot. Violetta Hejza

Dnia 26 listopada 2019 roku odbył się w I LO etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu #„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbyło się po raz siódmy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970 – 90, a w szczególności okresu działalności opozycji i powstania Solidarności. Najlepsi spotkają się w finale ogólnopolskim i powalczą o stypendia naukowe i indeksy na studia. Olimpiada skierowana jest zasadniczo do uczniów klas drugich. Z każdej szkoły dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego. W Krzywoustym w zawodach I stopnia wzięli udział uczniowie z wszystkich klas II oraz z klasy I prawniczej ( zgodnie z regulaminem).

Najlepszy wynik osiągnęli:
1. Zofia Strzyżewska z klasy II angielskiej
2. Artur Faltyński z klasy II politechnicznej

Laureaci będą reprezentować liceum w kolejnych zawodach, które odbędą się w Toruniu.

Materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)